У Полтаві з’явиться обладнання для попередження сліпоти у передчасно народжених дітей

Автор: Анастасія Добряк, 11 червня, 14:32

Фото: На лінзу зібрали більше 9 тисяч гривень (Джерело – cheline.com.ua)


Кошти на спеціальну лінзу для перевірки зору немовлят зібрав фонд Асоціації батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки» менше, ніж за тиждень.

Про це розповіла координаторка асоціації в Полтаві Катерина Міроненко. За її словами, це діагностичне обладнання потрібне, щоб можна було визначити ретинопатію в дітей, які народилися раніше визначеного терміну. Це захворювання в недоношених малюків призводить до сліпоти з раннього віку, і зустрічається дуже часто. Його можна вилікувати на ранніх стадіях за допомогою ліків або хірургічного втручання, але для цього потрібна діагностика.

«Буквально за три дні "Ранні пташки» зібрали більше 9 тисяч гривень на лінзу для перевірки зору. Також частково кошти зібрали в Полтавській обласній дитячій лікарні завдяки небайдужим полтавцям».

У закладі вже є офтальмоскоп, що придбали за рахунок проведення благодійної ярмарки. Тепер на цьому тижні в Центрі розвитку дітей раннього віку має з’явитися лінза для діагностики. Це обладнання дозволить лікарям врятувати зір не одній передчасно народженій дитині.

На лінзу зібрали більше 9 тисяч гривень (Джерело – сторінка асоціації у facebook)

Умовою для збору коштів було те, що асоціація не тільки збиратиме гроші на спеціальну лінзу для перевірки зору, а й закупить обладнання.

Наразі статистики, яка б свідчила скільки полтавських малюків мають ретинопатію, немає. Але воно є добре вивченим, і сучасна медицина може попередити наслідки хвороби.

Опублікована: 11 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація