У полтавській кав’ярні розмалюють стіну з історією Полтави

Автор: Аліса Куценко, 1 грудня, 12:32

Фото: У полтавській кав’ярні розмалюють стіну з історією Полтави (фото - poltava.to)


У «Місцевій кав’ярні» розпочали ремонт, у рамках якого одна зі стін перетвориться на полотно з історією міста – для цього там збирають старі фото та карти Полтави.

Як розповіла директорка закладу Катерина Бабіч, оскільки закладу вже 7 років, настав час для змін. Так, вечорами там працює художниця, яка вже закінчила розмальовувати камін та одну з балок у стилі українського орнаменту, який прикрашає і краєзнавчий музей. Кричевського камін, і одну з колон.

«Ми не можемо дозволити собі закритися на якийсь період, тому ми робимо все в поточному режимі. Стіна, яка у нас завжди була прикрашена роботами художників, тепер розкаже полтавцям і гостям про історію міста. Тому якщо у когось є, наприклад, дуже красиві картини з видами Полтави, або старовинні фотографії, карти – нам би це все було неймовірно корисним».

Посилання до орнаментів не випадкове, адже саме фотограф Йосип Хмелевський, у приміщенні ательє якого і працює «Місцева кав’ярня», свого часу зробив фотоальбом краєзнавчого музею. Завдяки цим світлинам будівлю змогли відновити після війни.

Також Катерина Бабіч розповіла, що планує ввести в кав’ярні порцелянові кухлі для кави, і зараз прораховує економічну доцільність ноу-хау. Каже, це чудово лягає в екофрендлі концепцію закладу, а також дозволить наблизитися до європейських традицій кави togo.

До речі, про посуд. За її словами, багато хто цікавиться ініціативою директорки зробити музей чашок з цікавими історіями, але так ніхто досі не приніс горнятка.

«Чесно кажучи, жодна чашка ще не дійшла, але багато хто пише. Навіть багато керамістів звернули увагу. Мабуть, будемо робити ще один пост, щоб люди не недооцінювали себе і свої історії».

Нагадаємо, принести чашку, картину, карту чи фотографію можна щодня, з 9 до 23 години, за адресою вул.Соборності,32.

Опублікована: 1 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація