У полтавському музеї хочуть відкрити віртуальну кімнату для екскурсій

Автор: Анна Аксюк, 22 березня, 08:15

Фото: У полтавському музеї хочуть відкрити віртуальну кімнату для екскурсій


Таку віртуальну кімнату планують відкрити на матеріалах музею патріарха Мстислава (Скрипника). Але розташовуватиметься вона в Краєзнавчому музеї. Задум зможуть реалізувати, якщо виграють гранд на її створення.

Про це розповів голова відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ (УАПЦ) протоієрей Олександр Горай:

«Зараз ми подали грантову роботу за сприяння обласної влади (вони включаються в цей процес) в Український культурний фонд. Сподіваємося на позитивне вирішення, і тоді буде фінансування на виготовлення культурного продукту».

За його словами, це дозволить опрацювати фондові матеріали, які зберігаються, і виставити їх на загал.  Зараз потребують проведення певних наукових і реставраційних робіт.

«Тобто музей це така велика машина, яка повинна запуститися з допомогою багатьох механізмів. Якщо ми виграємо цей конкурс, то облаштуємо віртуальну кімнату і будемо проводити екскурсії. Можливо, будуть і виїздні по Україні», – говорить Олександр Горай.

Що стосується реконсрукції самої хати-музею, який знаходиться на однойменній вулиці, то на даний момент на відновлення збирають кошти.

Уже зроблений проект реконструкції, тобто один із варіантів відновлення фасаду і всієї будівлі. Зараз створюється робоча група, до якої долучилися архітектори, історики та громадські діячі. Крім того, розробляється ще один проект, щоб було декілька варіантів для вибору.

Також на даному етапі оформляють документація та дозволи. Справи просуваються не надто швидко, бо все потребує значних коштів.

Олександр Горай говорить, що для того, щоб довести до ладу хоча б коробку будівлі майбутнього музею, потрібно близько мільйона гривень. Такі дані він приводить з власного досвіду будівництва, поки що детальних прорахунків не робили.

Нагадаємо, на краудфандинговій платформі ЗМІСТУ розпочали збір коштів для повного фінансування проектування майбутньої хати-музею патріарха Мстислава.

«Буде добре, якщо знайдеться спонсор. Якщо ж ні – будемо будувати, так як ми будуємо своїми силами храм : знаходимо матеріал, заливаємо самі вручну бетон для фундаменту, залучаємо прихожан, самі кладемо стіни. Так, можливо, буде швидше». 

Нагадаємо, з 1994 року у цій будівлі на громадських засадах засновано хатину-музей, яким опікувалося ГО «Полтавське міське православне сестринство св. Княгині Ольги». А нещодавно будинок перейшов у піклування автокефальної церкви.  

 

Опублікована: 22 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація