У полтавському музеї відкрили нову виставкову залу (ФОТО)

Автор: Яніна Мурдза, 16 жовтня, 13:15

Фото: Нова зала музею присвячена часовому осмисленню Полтавської битви країнами-учасницями


13 жовтня у музеї історії Полтавської битви представили експозиційну залу «На терезах часу», присвячену осмисленню цієї події різними країнами.

Про це 13 жовтня повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Науковці 2 роки працювали над створенням нової зали. Фахівців музею консультували історики Ольга Ковалевська,  Віктор Брехуненко та Олексій Сокирко, головний редактор часопису «Сіверянський літопис» Сергій Павленко, художник і реконструктор Сергій Шаменков, Оформленням залу займався полтавський художник Ігор Гречановський.

Нова зала у музеї історії Полтавської битви

За інформацією науковців музею, для України, Швеції та Росії Полтавська битва мала різні наслідки, відтак у кожного з народів сформувалося своє бачення цієї події. Так, для Швеції поразка у конфлікті спонукала до відмови від участі у війнах із 1814 року, що триває і донині. Завдяки цьому країна зосередилася на розбудові держави загального добробуту. Завдяки такій політиці Швеція змогла зберегти свої історичні джерела, які розповідають про події Полтавської битви.

Експозиція залу «На терезах часу»

За словами фахівців музею, для Росії перемога у Полтавській битві стала приводом для розгортання масштабної пропаганди, яка мала переконати світ у величі й грандіозності цієї події. Щоб обґрунтувати причини цієї перемоги для себе і європейців, московський цар Петро І віддав наказ створювати картини, гравюри, історичні праці, медалі, листи, карти битви, а Полтаві надати статус губернського міста – «міста слави російської зброї».

Скульптура «Шахівниця»

Щодо осмислення наслідків Полтавської битви для України думки дещо розділилися. Науковці музею кажуть, що деякі історики бачать у цій поразці початок розвитку української держави і національної ідеї, але для багатьох українців вона означає втрату можливості здобути свою незалежність. Окрему увагу фахівці приділили висвітленню ролі гетьмана Івана Мазепи у національній історії. На заході також презентували картину Ігоря Гречановського «Апофеоз гетьмана України Івана Мазепи».

Картина Ігоря Гречановського «Апофеоз гетьмана України Івана Мазепи»

Нову експозиційну залу можна відвідати з вівторка по четвер та у суботу і неділю з 9:00 до 17:00, а у п’ятницю – з 9:00 до 16:00.

Фото з фейсбук-сторінки Музею історії Полтавської битви

Опублікована: 16 жовтня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація