dy808l0QdPeg8IOH

У понеділок, 18 березня, в обласному онкологічному диспансері відкрили реконструйоване хіміотерапевтичне відділення. Загалом, на ремонтні роботи з бюджету виділили 15,4 млн грн.

Відділення розташоване на частині другого та п'ятого поверхів будівлі по вулиці Миколи Дмітрієва, 7-а. Проект відділення розробила компанія ТОВ «Акбі-Полтава», а підрядником стало ТОВ «Марк Строй».

«Будівництво розпочали вісім місяців тому, у червні 2018 року. Замінили усі електромережі, сантехніку, опалення, водопостачання. Багато часу зайняла система вентиляції та кондиціонування», – повідомив Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА.

Сучасне хіміотерапевтичне відділення

У хіміотерапевтичному відділенні змонтували цілодобову систему моніторингу стану пацієнтів. Це покращує догляд за ними та спрощує роботу лікарів. Система моніторингу – це не тільки відеоспостереження, а й можливість оперативно викликати лікаря.

У кожній палаті біля кожного ліжка встановлять кнопки для виклику лікаря. Натиснувши на неї, з’являється інформація про номер ліжка пацієнта на робочому місці медичної сестри.

На робочому місці медсестри
Біля робочого місця медсестри висвічується номер палати, де натиснули кнопки

У відділенні функціонуватимуть дві палати на 4 місця, одна п'ятимісна і чотири одномісних палати. Крім того, на п’ятому поверсі є асептичний блок. Як зазначає завідувач відділення хіміотерапії Віталій Ковтун, він призначений для пацієнтів, яким вводять дуже високі дози препаратів. Тут є і кардіограф, і дефібрилятор, аби у разі чого допомогти:

«Коли вводять надвисокі дози препаратів, ми маємо забезпечити пацієнтів від інфікування, адже є ослаблення імунітету. А тут ми підтримуємо їх, тут є все для догляду. Тому це було важливо – створити таку палату, аби якісно надавати допомогу пацієнтам».

Сучасне відділення хіміотерапії
У маніпуляційні
Орест Вовк, головний лікар онкодиспанеру
Сучасне відділення хіміотерапії

На другому поверсі онкодиспансеру розміщені палати для амбулаторних хворих – вісім ліжок, біля кожного з яких стоїть інфузимат (медичний насос, призначений для введення мікродоз). За словами Віталія Ковтуна, очікується, що за добу зможуть проводити по три хвилі пацієнтів, а це 24 особи.

Віталій Ковтун
Палата для амбулаторних хворих

Серед інших робіт, то в хіміотерапевтичному відділенні виконали опорядження стін, стелі та облаштували підлогу. Також для безпеки персоналу та пацієнтів відділення обладнали системою автоматичної пожежної сигналізації та сповіщення.

«Найголовніша задача була все змінити, щоб усе було доступно, якісно та відповідало стандартам та вимогам», – зазначив головний медик області Віктор Лисак.

Віктор Лисак та Олег Пругло

Наразі ще триває утепленні зовнішніх стін диспансеру. Загалом же, протягом тижня завершать всі основні підготування і хіміотерапевтивне відділення розпочне роботу.

Термомодернізація будівлі

Фото Олега Журавльова

Loading...