У реабілітаційному центрі Полтави людей утримували примусом – Прокуратура

Автор: Анна Єгорова, 12 серпня, 20:17

Фото: Реабілітаційний центр "Волна"


У п'ятницю, 11 серпня, працівники органів прокуратури Полтавщини у так званому реабілітаційному центрі «Волна», розташованому в Полтаві, виявили 36 осіб, які лікувалися від наркозалежності. Під час опитування 21 громадянин повідомив, що їх тримали на території незаконно, обмежуючи особисту свободу. Один із чоловіків зазначив, що він є громадянином США.

«Інформація про іноземця під час перевірки підтверджена. Із цього приводу поінформоване Посольство США в Україні. Наразі очікується приїзд представника посольства у Полтаву», – зазначив прокурор відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури області Сергій Волков.

За даними прес-служби прокуратури в Полтавській області, відомості про даний факт внесені до ЄРДР за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі). Досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочате відділенням поліції № 2 Полтавського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

На офіційному сайті реабітаційного центру «Волна» зазначено, що вони мають 19 закладів по всій Україні та забезпечують індивідуальний підхід до кожного наркозалежного.

Скриншот із сайту реабілітаційного центру

Згідно з інформацією сайту, вартість повного піврічного курсу 42 тисячі гривень (30 тисяч – якщо зарахувати суму одним платежем). Окрім лікування, сеансів психолога/психотерапевта та консультацій, центр пропонує «зняття ломки» за шість днів, вартістю в 6000 гривень.

Ми зателефонували за контактними номерами, і представник реабілітаційного центру «Волна» відмовився коментувати інцидент, пояснивши, що автори матеріалів перекручують факти й висвітлюють їх так, як вигідно їм, і що насправді «все було не так». 

У березні цього року ЗМІ писали про пацієнта-втікача з аналогічного центру. Чоловіка «здали» туди рідні за прихильність до випивки – повідомляє Репортер. 

Згідно з офіційними реєстрами, ГО «Волна» зареєстрована в 2015-му році в Полтаві мешканцями Одеси, Севєродонецька та Макіївки. Неприбуткова організація, яка бере кошти за лікування, зареєстрована за адресою вул. Небесної Сотні, 91 – в одному будинку з міським центром зайнятості. Однак на сайті зазначено, що центр має 10-річний досвід роботи.

 

Опублікована: 12 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація