У школах на Полтавщині створять новий освітній простір

Автор: Наталія Норіцина, 10 серпня, 18:56

Фото: Школи на Полтавщині реформують за новими стандартами (Джерело - соц. мережі)


10 навчальних закладів Полтавської області стали учасниками Всеукраїського пілотного проекту по створенню нового освітнього простору. Сьогодні в Полтавській ОДА відбулася нарада, на якій обговорили готовність шкіл до впровадження нового стандарту освіти. 

Спільний проект Міністерства освіти і науки та Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства «Новий освітній простір» педбачає створення повноцінного та комфортного у всіх сенсах навчального середовища: як з погляду облаштування та технічного забезпечення шкіл, так і з погляду наповнення навчального процесу.

У рамках реалізації проекту передбачено проведення ремонтних робіт, встановлення обладнання та програмного забезпечення, підключення швидкісного інтернету, Wi-Fi, створення умов для інклюзивного навчання, ремонт під'їзних доріг та створення безбар'єрного простору.

Під час наради представники облдержадміністрації разом з директорами шкіл, що візьмуть участь у проекті, головами районних державних адміністрацій та завідувачами районних управлінь освіти обговорили, що вже зроблено в напрямку реалізації проекту та які завдання ще залишаються невирішеними.

Спільною для всіх навчальних закладів залишається проблема доступності. Решта ж шкіл, у кращому випадку, лише обладнані пандусами. Але поняття доступності передбачає і облаштування вестибюлів, туалетних кімнат, навчальних приміщень та спортивних майданчиків для комфортного та безпечного перебування та пересування дітей з інвалідністю. Це дасть можливість учням з особливими потребами навчатися та розвиватися разом з однолітками.

Дещо кращою є ситуація з впровадження енергоефективних технологій у навчальних закладах.  Деякі школи вже встигли реалізувати заходи з термомодернізаці. Наприклад, у Яреськівській загальноосвітній школі ім. Ф. Борідька встановили твердопаливні котли та працюють над утепленням фасаду та ремонтом даху. Решта навчальних закладів установили пластикові вікна та працюють над утепленням фасадів.

Стосовно комп’ютеризації шкіл, відкритим залишається питання забезпечення інтерактивними комплексами початкових класів. У рамках наради було презентовано спеціальну інтерактивну програму, орієнтовану на першокласників. Це всеукраїнський пілотний проект «Розумники» від української компанії «Навігатор». Він допомагає дітям в ігровій формі отримати нові знання та закріпити їх на практиці.

Інтерактивний комплекс включає в себе пристрій учителя, пристрої учнів (планшети, до яких можна під’єднувати клавіатуру та використовувати як ноутбуки), інтерактивний дисплей, мережевне обладнання та програмне забезпечення. Така система дозволить дітям, які пропустили заняття, навчатися дистанційно. Учитель матиме змогу працювати слідкувати за успішністю виконання завдань та давати індивідуальні завдання. Також це забезпечення можна буде використовувати не залежно від підручника, оскільки воно було розроблене у відповідності до чинних навчальних програм.

Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зазначив, що презентація була проведена не з метою рекламувати продукцію даного виробника та закликати присутніх купувати саме ці комплекси, а щоб ознайомити  їх з товарами, які є на українському ринку. Закупка такого обладнання проводитиметься у вигляді відкритих торгів,  а компанія «Навігатор» братиме участь в торгах на загальних умовах.

Опублікована: 10 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація