Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – neovetlab.com.ua

Вірус африканської чуми свиней виявили на Сумщині.

Про це повідомили на сайті Миргородської міської ради 4 серпня.

У червні-липні 2022 року у двох господарствах Конотопського району зафіксували 2 випадки підтвердженого діагнозу захворювання свиней на африканську чуму. Тварин виявили в селах Козацьке Конотопської громади та Зазірки Кролевецької громади.

За даними Держпродспоживслужби Полтавщини, загибель свині в Козацькому сталася в червні в особистому підсобному господарстві. Лабораторне дослідження показало наявність ДНК вірусу африканської чуми свиней.

У Зазірках труп померлої від чуми свині місцева жителька знайшла в річці Ведмедівська. Влада оголосила карантин з 7-кілометровою зоною нагляду від епізоотичного осередку сіл Новоселиці та Воргол Литвиновицького старостинського округу, села Ярославець Ярославецького старостинського округу, мисливських угідь Кролевецької районної ради УТМР, ДП «Кролевецький агроліс».

Для запобігання поширенню інфекції населенню рекомендують купувати живих свиней в зареєстрованих господарствах або на агропродовольчих ринках, де обов’язково  ідентифікують поголів’я, є відомості про переміщення тварин та відповідні ветеринарні документи, що підтверджують здоров’я тварин та наявність всіх необхідних щеплень та досліджень.

Довідка. Африканська чума свиней є однією з найбільш небезпечних невиліковних хвороб свиней. Вірус не передається людям і не загрожує їхньому здоров’ю.

Основним джерелом збудника є хворі та перехворілі тварини, в організмі яких вірус може зберігатися і виділятися у навколишнє середовище до 15 місяців. Переважно зараження відбувається контактним шляхом через пошкоджені шкіру і слизові оболонки, а також через м’ясопродукти, кров та внутрішні органи.

Loading...