У військовій частині на Полтавщині проведуть скорочення штату – керівництво говорить, що без втрати боєздатності

Автор: Аліса Куценко, 28 листопада, 09:56

Фото: Су-27П бортовий номер 39 "синій", 831 бригада тактичної авіації (Джерело – ukrmilitary.com)


Командування Повітряних Сил ЗСУ відповіло на критику в соцмережах щодо скорочення особового складу 831-ї бригади тактичної авіації, що дислокується у Миргороді.

У середу, 27 листопада, вони підтвердили інформацію, яку напередодні поширив у Фейсбуці учасник бойових дій Олександр Гром (Вінниця), а саме про скорочення 170 посад. Пояснили це оптимізацією складу:

«Інформуємо, що у Збройних Силах України наразі справді тривають заходи із оптимізації та уніфікації організаційно-штатної структури військових частин, установ, закладів, що, в подальшому, дасть змогу адаптувати військові структури до стандартів провідних країн НАТО. Проходять вони і в Повітряних Силах, і найближчим часом будуть проведені і у 831-й бригаді тактичної авіації».

Як вказано у дописі, оптимізація та уніфікація організаційно-штатної структури не позначиться на бойових спроможностях та бойовому складі авіаційної частини:

«Навпаки, бойовий потенціал лише нарощуватиметься шляхом збільшення льотних навчань, поповнення парку літаків типу Су-27 відремонтованими та модернізованими машинами».

Як розповів ЗМІСТу Олександр Гром, йому про скорочення штату сказали знайомі з командування «згори». Після розголосу він сподівається, що оптимізація буде менш болючою.

За його словами, є спільна Директива Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ від 5 листопада 2019 року, в якій докладно роз’яснено деталі скорочення. У мережі цього документу немає, оскільки, за його словами, він має гриф «дск» («для службового користування»).

«У нас немає “паркетних” посад. Скорочення торкнеться як штабів, так і підрозділів, які забезпечують життєдіяльність бригади».

Олександр Гром каже, що скорочення – це ініціатива не командування бригади, а вищого політично-військового керівництва.

«[Керівники] хочуть зробити "перемогу". При некомплекті більше, як в 40%, бригада вважається небоєготовою. Зараз, скоротивши кількість посад, вони заявлять про "укомплектованість" особовим складом на 80 чи навіть 100%. Але ми вже мали таку історію, що маючи "укомплектованість" підрозділів на 90-100% практично виявились не готовими до відбиття агресії у 2014 році. Вони зараз наступають на старі граблі».

Отримати коментар від керівництва бригади наразі не вдалося.

Опублікована: 28 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація