Iv1AXy9ZUh9RowAa

Управління ЖКГ Полтави оголосило закупівлю послуг з очищення дахів житлових будинків від бурульок та снігу. Місто вперше цілеспрямовано шукає підрядника, який за це відповідатиме. Як стало відомо з порталу публічних закупівель «Рrozorro», йдеться про шість послуг: видалення льодових утворень та бурульок з жолобів, звисів, пристроїв водовідведення покрівлі з автогідропідіймача (11 тис. м2); очищення покрівлі від […]

Управління ЖКГ Полтави оголосило закупівлю послуг з очищення дахів житлових будинків від бурульок та снігу. Місто вперше цілеспрямовано шукає підрядника, який за це відповідатиме.

Як стало відомо з порталу публічних закупівель «Рrozorro», йдеться про шість послуг:

  • видалення льодових утворень та бурульок з жолобів, звисів, пристроїв водовідведення покрівлі з автогідропідіймача (11 тис. м2);
  • очищення покрівлі від льодових утворень товщиною шару до 30 см, шириною не більше 2м по периметру будівлі з видаленням льодових утворень та бурульок з жолобів, звисів, пристроїв водовідведення: покрівлі з ухилом від 20 до 45 градусів (11 тис. м2);
  • очищення покрівлі від льодових утворень товщиною шару до 30 см, шириною не більше 2м по периметру будівлі з видаленням льодових утворень та бурульок з жолобів, звисів, пристроїв водовідведення: покрівлі з ухилом до 20 градусів (11 тис. м2);
  • очищення покрівлі з ухилом від 20 до 45 градусів від снігу зі скиданням його донизу: товщиною шару до 10 см (170 тис. м2);
  • очищення покрівлі з ухилом до 20 градусів від снігу зі скиданням його донизу: товщиною шару до 10 см (170 тис. м2);
  • чергування при виконанні робіт з очищення покрівель будівель та споруд від снігу та льодоутворень (1000 годин).

За це УЖКГ планує заплатити до 2,3 млн грн. Зазначимо, що у цю суму входять не тільки прямі витрати, а й податки і збори, що сплачуються або мають бути ним сплачені.

При цьому для учасників УЖКГ Полтави виставило два кваліфікаційні критерії.

  • мати обладнання та матеріально-технічну базу (мінімум 2 автогiдропiдiймача та спецодяг для всіх працівників);
  • мати працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Зазначимо, що подавати свої пропозиції підприємці можуть до 1 листопада. Аукціон щодо закупівлі планується на 4 листопада.

Нагадаємо, минула зима виявилася трагічною для Полтави. Вперше льодова брила з даху спала 14 січня. 31 січня снігова брила впала на вивіску ресторану по вулиці Соборності 31. Лід, що впав із даху будинку, частково зніс вивіску закладу Magnum Pub. 2 лютого брила льоду впала на 6-річну дівчинку на вулиці Соборності, 78, що неподалік від зупинки громадського транспорту «Площа Зигіна». 4 лютого снігова брила впала на 7-річну дівчину в центрі міста. 5 лютого, снігова брила впала на 18-річну дівчину.

На початку лютого на сайті міської ради з’явилося повідомлення, що КП «ЖЕО №2» 78 разів знімало лід з дахів, але не відповідає за це. Оскільки такі роботи не передбачені у складі тарифу та відповідно полтавцями не оплачуються. Тим більше у КП ЖЕО №2 немає необхідної техніки та спеціалістів, які мають кваліфікацію та дозвіл на проведення висотних робіт (відсутні у тарифі витрати).

Після зими міська влада думала над тим, як вирішити проблему бурульок. Розглядалися варіант встановлення антикригової системи на дахах або прибирати вручну та за допомогою спецтехніки.

19 вересня на пресконференції заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко повідомив, що на полтавських будинках не встановлюватимуть систему «антилід» через високу вартість обладнання.

Також ЗМІСТ розповідав, як запобігти травмуванню від бурульок, а також чому причиною трагічних випадків могли бути не тільки комунальники, а й порушення з боку підрядників, які ремонтували дахи.

 

Loading...