В одному з парків на Полтавщині облагородили територію

Автор: Анна Аксюк, 29 липня, 08:37

Фото: В одному з парків на Полтавщині облагородили територію. (Джерело - спільнота РЛП "Диканський" у мережі facebook)


У Регіональному ландшафтному парку «Диканський» привели до ладу територію березової алеї, яка росте поблизу всім відомого Бузкового гаю.

Співробітники парку розповідають, що ця ідея давно обговорювалась, планувались дії та збирались однодумці.

Зокрема, допомогли облагородити територію подружжя Андрій та Валентина Овсій і Володимир та Галина Овсій. Вони разом з друзями та співробітниками диканських магазинів «Господар» та «Вакула» взяли шефство над Березовою алеєю. Крім того, ще один благодійник Анатолій Соляник виготовив гарні дерев’яні лавки, які разом встановили, демонтувавши зіпсовані лави.

В одному з парків на Полтавщині облагородили територію. Фото РЛП

Також, час від часу ці сім’ї допомагають у прибиранні, садять і поливають дерева в дендропарку. А Галина Овсій мріє, що люди, які не байдужі до Диканьки, не чекатимуть поки прийде влада і зробить все:

«Потрібно долучатися хоч частинками, невеличкими шматочками, маленькими місцинками і поступово наводити лад навколо. Десь прибрати, а десь поремонтувати поламане або встановити нове. На це багато ресурсу не потрібно, потрібно лише любити своє селище! Адже нічого неможливого немає, головне захотіти і  брати  робити те, що сам можеш!»

Ця територія на околиці Диканьки, яку колись будували та  облаштовували Кочубеї, потім щось руйнували, а щось будували і садили наступні покоління жителів Диканьки, вже багато років, приваблює і туристів і мешканців селища. Тут вдало поєднані природні ліси зі штучними насадженнями, але річ у тому, що вона стала каменем спотикання між лісниками, регіональним парком та місцевою владою.

В одному з парків на Полтавщині облагородили територію. Фото РЛП

Більш того, стосовно цієї території постійно точаться дискусії, на рахунок того чия це земля і хто повинен  прибирати, доглядати та підтримувати нормальний стан цих об’єктів:

«І так якось складається у всіх, що земля Диканської селищної ради де постійний землекористувач Диканський лісгосп, а прибирати повинна спеціальна адміністрація РЛП. Час від часу ми це і робимо. По ситуації до нас  приєднуються держслужбовці, школярі та волонтери, лісники. Або перед святом організовуються масштабні прибирання організовані РДА, райрадою та селищною радою», – пояснюють у Регіональному ландшафтному парку.

Але, за словами співробітників парку, це ситуативно і все одно складається враження, що територія залишається занедбаною.

Довідка

Територія навколо Бузкового гаю багата різними насадженнями: Березова алея (насаджена у 1948 році), Калиновий сквер (посаджений у 1976 році), Пивоварські ставки  (верхній і нижній), закладені Кочубеями у 1873 році, Березовий сквер (2004 року, посаджений до 10-річчя створення РЛП) і трохи на відстані Миколаївська церква (1794 рік будівництва) з дзвіницею та  старим млином поряд, 800-літні Кочубеївські дуби. Всі ці об’єкти у 2019 році зв’язані та вплетені в екологічну стежку «Заповідна Диканщина». Тут щорічно, з 60-х років минулого століття, проводиться обласний творчий фестиваль «Пісні бузкового гаю» (цей рік виключення через карантин).

В одному з парків на Полтавщині облагородили територію. Фото РЛП

Опублікована: 29 липня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація