Закупівля ліків бюджетним коштом має розпочатися у березні
Закупівля ліків бюджетним коштом має розпочатися у березні

Джерело – vz.kiev.ua

1 березня має розпочатися закупівля ліків та медичних виробів за бюджетними програмами. Торік процедуру розпочали на кілька місяців пізніше. Спільнота пацієнтів України звернулася до МОЗ щодо початку закупівель у заплановані терміни.

53 організації, які представляють інтереси пацієнтів із тяжкими захворюваннями, звернулися до міністра охорони здоров’я Максима Степанова щодо закупівлі ліків у 2021 році. Звернення підтримали полтавські організації «Світло надії» та «Гемофілія Полтави – повноцінне життя».

У зверненні йдеться, що МОЗ має розпочати закупівлю ліків для пацієнтів із рідкісними захворюваннями не пізніше 1 березня. 

У громадській організації «Гемофілія Полтави — повноцінне життя» ЗМІСТу 23 лютого розповіли, що з гемофілією – невиліковним захворюванням крові – живе майже 50 полтавців. Більшість із хворих мають важкий перебіг захворювання, тому вони можуть постраждати, якщо вчасно не отримають ліки. Один флакон препарату від гемофілії коштує майже 500 євро.

У зверненні до МОЗ організації повідомляють, що через відтермінування закупівлі ліків у 2020 році не придбали 109 препаратів з очікуваною вартістю майже 865 млн грн. Наслідками цього стала нестача препаратів для важкохворих пацієнтів, зокрема передчасно народжених дітей, хворих на ВІЛ, дітей з онкологічними захворюваннями. Так, за інформацією пацієнтських організацій, залишків препарату, який дозволяє дихати передчасно народженим, вистачить до березня.

Торік централізовані закупівлі ліків державним коштом розпочали у червні.

Loading...