Вартість проїзду в тролейбусах та автобусах може зрости до 3 та 5 грн відповідно

Автор: Наталія Норіцина, 15 липня, 15:48

Цього тижня Полтавський міськвиконком оприлюднив два проекти рішення, які передбачають підвищення вартості квитків на проїзд у громадському транспорті.

Першим на сайті Полтавської міської ради з’явився проекти рішення «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава».

З проханням підвищити вартість проїзду в міському автобусі у зв’язку зі «зміною умов виробничої собівартості та реалізації послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті – автобусі» до Полтавської міськради звернулися 9 перевізників: КП "ПОЛТАВАЕЛЕКТРОАВТОТРАНС", ТОВ "ЛЮКС – ПОЛТАВА 2009", ПП "ЛЮГ", ТОВ "ДЕЛКО КОМПАНІ", ТОВ "ТК ЕКСПРЕС – ЛАЙН", ТОВ "ЄВРОБУС ПОЛТАВА", ТОВ "ВІРАЖ – В" та фізичні особи-підприємці Павло Щербак і Віктор Данік. Згідно з рішенням міськвиконкому, тепер проїзд в повинен коштувати «не більше 5 грн». Вартість пільгового проїзду для школярів та студентів протягом 9 навчальних місяців  складатиме 4,5 грн за наявності учнівського / студентського квитка.

Після прийняття цього рішення вартість проїзду в розмірі 5 грн зможуть встановити не лише названі вище підприємства, а всі перевізники, які працюють у м. Полтаві.

Другий проект рішення «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом — тролейбусом»  передбачає встановлення вартості проїзду в тролейбусі в розмірі 3 грн. З відповідним проханням до міської ради звернулося комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс» «з метою приведення у відповідність рівня тарифу на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом економічно обґрунтованим витратам».

За інформацією ІВ «Полтавщина», начальник підприємства Євгеній Зайцев пояснив необхідність такого підвищення ціни на проїзд у тролейбусі значним здорожчанням електроенергії.

Євгеній Зайцев,  директор КП «Полтаваелектроавтотранс»:

«Коли ми подавали документи на тариф в 2 грн, то частка електроенергії в тарифі складала 11%. На той момент вартість була 41 копійка, потім, 63, 78-м. З 1 січня з нас прибрали пільги і ми повинні були сплачувати на загальних умовах — 2,25 грн за кіловат. Таким чином, відбулося підвищення вартості тарифу на електроенергію в 300%. Окрім того, у нас суттєво збільшився фонд заробітної плати, у зв’язку із мінімалкою в 3,2 тис грн. Тому наразі рентабельність буде на рівні — 3 грн 01 копійка. Тому зараз і наші тролейбуси, і наші автобуси працюють в збиток».

Член постійної депутатської комісії з питань містобудування та транспорту Дмитро Сенчакович пояснює, яким чином розраховується вартість проїзду в громадському транспорті.

Дмитро Сенчакович, депутат Полтавської міської ради, «Самопоміч»:

«Є Закон України, який регламентує встановлення вартості проїзду в громадському транспорті. Там наводиться формула: вартість проїзду дорівнює сума запланованої собівартості та запланованого прибутку поділити на кількість перевезених пасажирів. Запланована вартість та запланований прибуток – це те, що можна більш-менш реально порахувати. Найцікавіша цифра – кількість перевезених пасажирів. Кількість перевезених пасажирів береться або за прорахованою ліцензійною організацією, або пасажиропотоку в місті, або за даними перевізника».

 

Формула розрахунку вартості проїзду в міському транспорті з Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту

На думку депутата, підвищення  вартості проїзду в в тролейбусах ще можна зрозуміти, але зростання тарифу на проїзд в автобусі  є необґрунтованим, оскільки не були проведені необхідні підрахунки з визначення реального пасажиропотоку. Лише прорахувати пасажиропотік у місті, можна буде встановити об’єктивний тариф.

Опублікована: 15 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація