Вчитися не пізно – полтавських пенсіонерів навчають комп’ютерній грамоті та англійській

Автор: Аліса Куценко, 15 листопада, 16:19

Фото: Вчитися не пізно – полтавських пенсіонерів навчатимуть комп’ютерній грамоті та англійській


Міська влада підписала Меморандум про співпрацю й готова підтримувати «Університету третього віку».

Круглий стіл «Громадянська активність людей поважного віку: проблеми та перспективи їх вирішення у м. Полтава» зібрав представників влади, університетів, районних керівників, слухачів та викладачів Університету третього віку (УТВ) – проекту, що другий рік діє на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

За словами Світлани Нестулі, директорки УТВ, сьогодні у них навчається 224 студентів на другому та 212 на першому курсах. Бабусі та дідусі вивчають англійську (вже сформовані 3 групи і триває набір),базовий курс, основи комп’ютерних технологій.

На думку Олексія Нестулі, ректора ПУЕТУ, в чиїх стінах працює УТВ, з виходом на пенсію людина відчуває сильний стрес: зникає звичне коло спілкування, з’являється інформаційний вакуум. Крім того, вона стає носієм застарілих знань, а значить, таку людину неохоче беруть на роботу. Тому для них потрібна програма, яка б передбачала освіту протягом життя. Навчання допомогло б стати їм більш свідомими, навчитися критично мислити і не голосувати «за гречку»:

«Ми хочемо говорити про повернення цих людей до активного суспільного життя через освіту».

Роман Дрозд, виконавчий директор благодійної організації «Світло надії», яка є партнером «Університету третього віку», розповів, що вони близько 6-ти років намагаються запровадити освіту для дорослих, але його організації не вистачало компетентності. Наразі вони співпрацюють з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», якою керує Світлана Нестуля. Він висловив сподівання, що міська влада підтримає ініціативу, результатом чого мав стати підписаний Меморандум.

Вчитися не пізно – полтавських пенсіонерів навчатимуть комп’ютерній грамоті та англійській

Про специфіку роботи в УТВ розповів викладач Василь Карманенко. Він зазначив, що педагоги розробили чотири програми для студентів, основна мета яких – навчити користуватися комп’ютером, інтернетом, месенджерами, писати петиції, сплачувати комунальній послуги онлайн тощо. Допомагають бабусям і дідусям волонтери-студенти, які чудово розбираються в гаджетах і техніці.

«У нас є слухачка 1936 року народження. Вона була гіпервмотивована, бо спочатку звернулася до онучки, щоб та розповіла їй про соцмережі, але та відмовилася. І от вона, всім на зло, вже через півтора місяці занять листувалася зі мною електронною поштою. У неї все вийшло!»

За його словами, завдяки заняттям «Фейсбук» поповнився як мінімум сотнею нових користувачів, які активно спілкуються і, за словами заступника міського голови з питань УЖГ Олексія Чепурка, додаються в друзі.

Секретар міської ради Олександр Шамота та Олексій Чепурко висловили готовність співпрацювати з «Університетом третього віку», і підписали Меморандум про співпрацю між полтавською міською радою, ГО «Центром освіти дорослих Полтавщини», БО «Світло надії» та ПУЕТ.

Опублікована: 15 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація