Від 5 тисяч до майже мільйона: яка динаміка реєстрації декларацій із сімейними лікарями на Полтавщині у 2018 році (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Вікторія Баберя, 11 січня, 14:06

Фото: Динаміка реєстрації декларацій із сімейними лікарями на Полтавщині у 2018 році (Джерело - adhdnorge.no)


Офіційно національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» стартувала 1 квітня. На Полтавщині ж почали підписувати декларації з сімейними лікарями ще задовго до її початку. ЗМІСТ вирішив прослідкувати динаміку реєстрації угод із медиками.

Згідно з даними, які опублікували на сайті Національної електронної системи охорони здоров’я 26 березня, на території Полтавської області до eHealth приєдналися 35 медзакладів, 515 лікарів та 5 тис. 420 пацієнтів.

Напередодні старту нацкампанії Полтавщина вже входила до ТОП-5 за кількістю лікарів та підписаними з ними деклараціями.

Станом на 2 квітня, якщо дивитися у розрізі загального населення області (а згідно з даними Держстатистики України станом на 1 лютого становить майже 1 млн 413 тис. осіб), то декларації підписали орієнтовно 4% полтавців – це близько 8,8 тисяч.

Надалі процес пішов активніше, і протягом квітня кількість полтавців, які визначилися із сімейними лікарями, зросла до майже 140 тис.

За три місяці зі старту нацкампанії «Лікар для кожної сім’ї» вже понад 542 тисячі полтавців підписали декларації. Тоді Полтавщина також перебувала серед лідерів за кількістю декларацій про вибір лікаря у співвідношенні до населення – 35,3%. Щодо інших регіонів, то серед лідерів також були Вінницька (41%), Харківська (35%), Чернівецька (29,3%) і Житомирська (28,3%) області.

Під кінець року полтавці активізувалися. Протягом листопада показник зріс на 3%. І на початку грудня в Полтавській області декларації з лікарем підписали 65% жителів.

Станом на кінець 2018 року на Полтавщині 971 тис. 657 мешканців визначилися із сімейними лікарями та підписали декларації.

Динаміка реєстрації декларацій

Згідно із даними Національної служби здоров’я України, розподіл жителів Полтавської області, що підписали декларації, виглядає наступним чином:

Розподіл осіб, що підписали декларації

Та все ж, кінцевої дати кампанії з підписання декларацій немає. Як неодноразово зазначала в.о Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, відмовити в обслуговуванні лікар немає права, навіть якщо відсутня підписана декларація.

«По-перше, до червня 2019 року включно, всі комунальні медичні заклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, отримуватимуть оплати за договором з НСЗУ також за пацієнтів, які не підписали з ними декларації, але проживають на території обслуговування медичного закладу. Тобто конкретно з нового року нічого не зміниться та ви, навіть без декларації, можете прийти до амбулаторії й безоплатно отримати допомогу», – писала Уляна Супрун на свої сторінці у Facebook.

Тобто навіть після червня 2019 року, пацієнти, які не обрали свого лікаря або перебувають в іншому місті чи селі, можуть отримати невідкладну допомогу безоплатно. Водночас сімейний лікар, до якого ви звернетеся, може запропонувати вам укласти декларацію з ним або порадити укласти її з іншим лікарем медзакладу.

Нагадаємо, у середині грудня 2018 року в.о Міністра охорони здоров’я відвідала Полтаву з робочим візитом. ЗМІСТ виокремив 5 найголовніших тез та думок Уляни Супрун.

Графіка Марини Зевако

Опублікована: 11 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація