Відкликаний полтавський депутат звинувачує виборчу комісію в перевищенні повноважень

Автор: Анна Єгорова, 22 травня, 19:12

Фото: Денис Поліщук оскаржує своє відкликання


Денис Поліщук оскаржує відкликання свого мандату депутата міськради через суд, а також звертається до поліції, прокуратури, СБУ, НАБУ та НАЗК.

На його думку, проведена процедура порушує принаймні 5 пунктів Закону «Про статус депутатів місцевих рад». Окрім членів ТВК, до неправомірних дій могла вдатися й сама політична партія «СДП», яка 14 травня на з’їзді ухвалювала його відкликання – вважає Денис Поліщук.

Нагадаємо, 17 травня після затвердження партією на Всеукраїнському з’їзді полтавська ТВК 10/18 голосів затвердила відкликання депутата Дениса Поліщука за народною ініціативою. Його наступником призначили Олександра Кісільова, до цього депутата Подільської райради.

Сам Денис Поліщук на прес-конференції заявив, що про збори йому повідомили запізно (він був закордоном), провели їх напівтаємно. Він зауважив, що нещодавно ТВК зазнала значних змін завдяки старанню політичних сил, і її голова Сергій Петренко ігнорує спроби Поліщука отримати документ, який посвідчує його відкликання.

Наразі Денис Поліщук вважає, що його повноваження депутата дійсні, поки його відкликання не взяте до відома сесією. Цю думку, ймовірно, підтримують і депутати регламентної комісії, які підтримали його депутатське звернення на передсесійному засіданні.

За словами Дениса Поліщука, на ґрунті цієї ситуації найближчого конфлікту можна чекати вже завтра – на засіданні профільної комісії, де «новий» і «старий» депутати, можливо, змагатимуться за крісло і голос. Такий сценарій, імовірно, повториться й на сесії міськради, 25 травня.

Позовна заява Дениса Поліщука зареєстрована в Полтавському окружному адмінсуді. Цікаво, що справу розглядатиме суддя Ігор Шевяков, який наразі головує в процесі щодо правомірності підвищення вартості проїзду за позовом Сергія Капліна, очільника Соціал-демократичної партії. Підготовче засідання призначене на 5 червня.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 22 травня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація