Український марафонець Андрій Оністрат, який за 10 років пробіг 17 марафонів, у Полтаві розповів про свою бігову кар’єру.

????????????????????????????????????
У суботній вечір, 24 лютого, у залі Міського будинку культури зібралося кілька сотень глядачів. Всі вони прийшли послухати Андрія Оністрата – бізнесмена, тренера та марафонця.
У Полтаву відомого українського спортсмена запросив полтавський біговий клуб «Running club Poltava». Для того був хороший привід, адже у суботу бігова організація святкувала другу річницю дня народження.
Засновниця клубу, Неля Агапова, розповіла, що про Андрія дізналася через інтернет – натрапила на блог спортсмена від назвою «Бегущий Банкир». Потім жінка написала Андрію у Фейсбуці та запросила у Полтаву. Той без проблем відгукнувся на пропозицію.

Чому мотогонщик покинув спорт та побіг?
Андрій почав бігати у 2006 році. За його словами, біг з’явився у його житті з кількох причин.
Одна з них – закінчення кар’єри в мотоспорті через травму зап’ястка. До того Андрій 4 роки професійно займався мотоспортом, проїхав 21 кубок.
Крім того, у 2006 році загинула дівчина Андрія, з якою він прожив 3 роки. Після цієї події чоловік почав бігати. Як він пояснив, таким чином «забігував» депресію.

З того часу Андрій пробіг 17 марафонів, подолав 40 тисяч кілометрів. Бігун тричі подолав Бостонський марафон та всі 5 марафонів, що входять до серії «World Marathon Majors». З полтавської сцени він протягом 2 годин ділився з глядачами досвідом та знаннями. Далі – про деякі з них.

Марафонська дієта
Ціль відповідної дієти – злякати організм, що в нього немає вуглеводів. Коли, після певного періоду відмови від вуглеводів, людина знову починає їх споживати, сполуки накопичуються в «депо». За словами Андрія, це дозволяє пробігти 2-3 години дистанції, нічого не під’їдаючи. Якщо бігти марафон більше 3 годин, треба їсти.
Тренер має знати все
Спортсмен зазначив, що дуже важливо казати тренеру все. Наприклад, дівчата завжди повідомляють, коли у них менструація.
«Тренер має знати про тебе все», – зазначив Андрій.

Марафонець розповів про випадок, коли він знехтував «сигналами» від організму та нічого не сказав тренеру. Андрій вийшов на старт марафону у Кракові із запаленою гомілкою. Дистанцію в 42 кілометри 200 метрів пробіг за 2 години 59 хвилин. На фініші чоловік зрозумів, що не може ступити на ногу. Пізніше виявилося, що через перелом.
Тоді Андрій «заплатив» тривалою перервою у тренуваннях: Краківський марафон відбувся на початку травня 2007 року, спортсмен відновив тренування лише у вересні.
Про бостонський марафон
Про бостонський марафон Андрій відгукнувся, що він надзвичайно феєричний, найурочистіший та найстаріший серед усіх (вперше його провели у 1897 році – ред.). Також зі слів спортсмена стало зрозуміло, що Бостон – це університетське місто, де розташовані одні з найкращих університетів США.
У місті панує надзвичайно висока культура США. За словами Андрія, оскільки Бостон лежить на березі Атлантичного океану, там фантастичні рибні ресторани. Також є багато пабів.
Особливість марафону у Бостоні: всіх учасників збирають і вивозять за місто. Фінішують марафонці на головній вулиці міста.
Як змінюється життя після бігу
Коли починаєш займатися спортом, у житті починають з’являтися обмеження. Як пояснив Андрій, це означає, що ти вже не можеш дозволити собі напитися, а в понеділок вранці прийти на роботу ще нетверезим. Ти не можеш дозволити собі випити, адже кожного ранку потрібно тренуватися.

Зустріч з Андрієм носила назву благодійного заходу. Глядачі могли послухати марафонця, заплативши 100 гривень внеску. За інформацією полтавського бігового клубу, які є організаторами, зібрані кошти передадуть на допомогу онкохворим дітям.