Ілюстративне фото

Влада Полтавщини не має даних про актуальну кількість земель запасу в області та інформації про надані військовим землі за останні два роки.

Про це говорили на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин 25 травня.

Облік наданих учасникам АТО земель на Полтавщині Держгеокадастр розпочав у 2015 році. У 2021 році його скасували. Останні дані про ділянки для військових є станом на 24 травня 2021 року. 

Головна спеціалістка відділу використання земель Головного управління Держгеокадастру Полтавщини Тетяна Антоненко повідомила, що за 2015-21 роки на отримання ділянок військові подали 34 тис. 416 заяв. Дозволи оформлювати право власності надали за майже половиною з них. У підсумку отримали ділянки 12 тисяч 611 заявників на загальній площі майже 23 тис. га.

Засідання депутатської комісії 25 травня

Як змінилася ситуація за останні два роки, інформації немає. З 2021 року право розпоряджатися землями передали громадам.

Дані про загальну площу земель запасу на Полтавщині також відсутні. За словами директора обласного Департаменту агропромислового комплексу Сергія Фролова, востаннє звітність по землях виконували у 2016 році. За інформацією з того часу, Полтавщина має 2,2 млн га сільськогосподарських угідь, 1 млн га пайових земель та 400 тис. га земель особистих селянських господарств.

Члени депутатської комісії запропонували підготувати земельний баланс області. Без нього неможливо дізнатися, скільки вільних земель має Полтавщина для передачі у власність.

Раніше ЗМІСТ писав, що 19 гектарів земель на Полтавщині хочуть віддати під заказник, а на власників ділянок покладуть охоронні зобов’язання.

Loading...