Війна на Сході очима жінок: у Полтаві презентували фотовиставку

Автор: Каріна Тютюнник, 28 листопада, 10:17

Фото: Фото локації виставки зі сторінки в соцмережі Олександри Сиротенко


У Полтаві відкрили виставку «В об’єктиві війни. Жіночий погляд». Три полтавки – волонтерка, фотокореспондентка, боєць – презентували свої світлини  публіці.

Це не просто фото – це воєнні будні та цілі фронтові історії. На тридцяти шести світлинах представлені події, свідками яких безпосередньо стали авторки. Біль, журба, туга переплітаються із впевненістю, радістю та щастям. Фотокореспондетка ОКІА «Новини Полтавщини» Анна Чапала з 2015 року їздить на Схід, тому із деякими героями своїх світлин контактує і досі:

«Обов’язково беру контакти у бійців. Щоб потім надіслати фотографії. Один із героїв зображення, подивившись фото, написав мені, що для нього це більше, ніж фото. Це додає наснаги і бажання. Улюбленої фотографії немає, є ті, які викликають певну реакцію на спогади».

Анна Чапала під час виставки

А у волонтерки ГО «Команда небайдужих» Олександри Сиротенко улюблене фото є – це рука військового. Вона чорна від війни:

«Особисто мені ця світлина символічна. Рука Віталіка (бійця 72 ОМБ – прим.ред.) була тоді така чорна. А то перше, на шо звернула увагу, приїхавши в зону АТО. Хоча я, повторюю, не фотограф. Навіть не любитель. Просто у мене є фотоапарат».

Олександра Сиротенко

Доброволець БОП «СІЧ» Алла Федорченко на відкриття виставки не приїхала. Бо працює журналісткою в столиці. Однак вона передала вітання відвідувачам і зізналася, що до сих пір не переглянула свої фото, занадто це болюча тема.

Жіночий погляд, звичайно, відрізняється від чоловічого. Адже на фото здебільшого чоловіки, діти, тварини, квіти – все те, що втрапило у пильний об’єктив дівчат і те, що може побачити лише жінка.

Триватиме виставка до 7 грудня. Організатори запрошують на перегляд у будні з 9:00 до 17:00 до Ветеранського центру соціально-психологічної адаптації учасників АТО за адресою вул. Спаська, 10.

Тетяна Борисенко

Опублікована: 28 листопада 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація