Вийшов друком ретро-детектив про Полтаву

Автор: Аліса Куценко, 11 грудня, 08:44

Фото: Вийшов друком ретро-детектив про Полтаву


Книгу Олекси Доніча «Еліксир багряного кольору» включена до номінантів відзнаки «ЛітАкцент року-2018».

Як розповів автор, роман опублікували в київському видавництві «Темпора», і його вже можна знайти в книгарнях. Історія розгортається в Полтаві наприкінці XIX – початку ХХ століть, а також Карпатах та лісах Сибірі. Старі рукописи з описами моторошних злочинів, загадкові смерті людей, які начеб то не пов’язані між собою та злочинці, яких покриває влада… За розслідування беруться аматори-детективи, і куди їх заведуть вулички «оманливо спокійного містечка», автор не зізнається. Втім, зазначає, що одна із задач книги – популяризувати Полтаву для туристів.

Так Олекса Доніч описує одне з улюблених місць туристів і полтавців:

«Усі дороги ведуть у Рим, усі полтавські вулиці линуть до Олександрівської площі. Коли є у світі до кінця втілена мрія архітектора, то це — головна площа Полтави, у народі звана також Круглою. Між вісьмома ампірними двоповерховими будинками з високими рустованими цоколями симетрично сходяться до зеленого корпусного парку вісім білих вулиць. Площа така велика (вдвічі більша за Двірцеву петербурзьку та більш, ніж утричі, за Красну московську), що, хоч би у вас була навіть тисяча знайомих, зустрівшись із першим із них поряд білого красеня, дому генерал-губернатора й найкращого будинку площі, ви б неодмінно побачили останнього знайомого поруч із восьмиколонним доричним портиком кадетського корпусу...»

Вийшов друком ретро-детектив про Полтаву

Олекса Доніч розповів, що вимушено переїхав до Полтави з Донецька в 2014 році. У його творі можна помітити аналогію з сучасними подіями:

«Втративши через лютий північний вітер з Росії свою домівку, де залишилися тіні декількох поколінь моїх предків, я був змушений шукати нову».

Додамо, що «Еліксир багряного кольору» – дебютний україномовний художній твір Олекси Доніча. У 2003 році він видав науково-популярну книгу, друкувався в тижневиках, але під іншим псевдонімом.

Обкладинка Марини Зевако

Опублікована: 11 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація