«Вийти із зони комфорту – це знімати відео горизонтально»: у Полтаві виступив відомий журналіст

Автор: Анастасія Добряк, 13 червня, 13:38

Фото: Лекція Богдана Кутєпова


У середу, 13 червня, у приміщенні місцевого осередку Української Академії Лідерства, журналіст Богдан Кутєпов розповів про особливості ведення прямого ефіру.

На перший погляд увімкнути камеру і знімати все, що навколо вас, доволі легко, але так тільки здається. Насправді ж стрімити не так просто, бо потрібно дбати про гарну картинку, коментувати все, що відбувається і не тільки.

Богдан Кутєпов – український журналіст-розслідувач, відомий серією телевізійних розслідувань про безпеку режимних об'єктів. Також є одним із засновників «Громадського ТБ» і був одним з найактивніших стрімерів на Євромайдані

ЗМІСТ підготував кілька порад з лекції Богдана Кутєпова «Стрім: шоб шо» для полтавських блогерів та журналістів.

Зберігайте спокій і знімайте горизонтально

Богдан Кутєпов (один з топових стрімерів України) болісно дивиться прямі ефіри, що зняті у вертикальному положенні смартфону. Справа у тому, що коли знімати відео горизонтально, то картинка виходить більш «повною» і кращої якості. За словами журналіста, користувачі звикають тримати смартфон вертикально, тому не бачать потреби «виходити із зони комфорту» і перевертати девайс:

«Я розумію, що часом і найрозумніші журналісти можуть розгубитися і знімати вертикально. Та завжди потрібно думати про глядача і картинку, яку він бачитиме. Інколи події, які ви знімаєте, настільки важливі, що якість зображення відходить на другий план. Але якість перш за все», – наголошує Богдан.

Богдан Кутєпов

Технології врятують світ і ваш стрім

Якщо ви журналіст і з вами трапилася подія, яка заслуговує на те, щоб її побачили, то було б непогано, якби картинка «не тряслася» і була якомога якіснішою. У цьому допомагають підставки, стабілізатори, додаткові мікрофони. Богдан Кутєпов називає це «озброєнням стрімера». За допомогою різних девайсів можна робити свої онлайнові трансляції цікавішими хоча б за рахунок того, що від них не сіпатиметься око глядача, бо картинка не уривчаста.

Також журналістам і блогерам важливо подбати про смартфон, або інший девайс з якого ви вестимете трансляцію наживо. Бо буває так, що у найважливішу мить закінчиться пам’ять, зникне доступ до інтернету, або просто розрядиться смартфон. Для таких випадків також є додаткові девайси. Тому щоб бути стрімером, потрібно мати спеціальне обладнання.

Лекція Богдана Кутєпова

Інколи стрім – це несподіванка

Одразу після початку трансляції наживо повідомте аудиторію, що ви не відповідаєте за людей, які вас оточують і події, які відбудуться. Журналісти, або блогери – тільки спостерігачі. Вони не можуть впливати на події, і людей, які їх створюють. Тому коли трапляється щось, чого ви не очікували – не поспішайте звинувачувати стрімера. 

Загалом, до ефірів інколи потрапляють «страшні» речі. Це нормально, але глядачі мають знати, що ви не «фея з мультфільму» і не можете змінити реальність, а тим паче відповідати за чиїсь вчинки. Варто враховувати, що життя непередбачуване і змиритися з цим. І подбати про аудиторію, попередивши про те, що журналіст, або блогер не несе відповідальність за те, що знімає.

Лекція Богдана Кутєпова

Нагадування – це ваша стрімерська робота

Люди, які дивляться прямий ефір, постійно змінюються. Глядачі виходять з трансляції, а інші приходять на їхнє місце. Власне тому людина, яка веде трансляцію, має періодично нагадувати про що цей ефір, на якій події знаходитеся і в чому інтерес глядача.

Важливо, щоб перед початком трансляції стрімер додав опис події, на якій працює, і кожен з потенційних глядачів міг сам обрати дивитися це чи ні.

Фото надані полтавським осередком УАЛу

Опублікована: 13 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація