Як гарантувати безпеку суспільства і не зруйнувати життя людини позбавленням волі – про це розповідали вчора на відкритті експозиції.

Національну фотовиставку «Пробація. Можливості для змін» презентували в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського в четвер, 11 жовтня. На знімках – історії людей, які уникнули в’язниці, й тих, хто відбував покарання. За словами директора Державної установи «Центр пробації» Олега Янчука, незвичний термін «пробація» означає відповідальність особи за скоєний злочин без ув’язнення. Це допомагає уникнути рецидиву та зекономити кошти на утриманні в’язнів.
В Україні така практика порівняно нова: «Закон про пробацію» був прийнятий у 2015 році, й Полтавщина стала однією з областей, де діє пілотний проект. Як вважають організатори виставки, ув’язнення позбавляє людину родини, соціальних зв’язків , але не гарантує виправлення. До того ж, не кожен злочин потребує такого покарання. Пробація вже близько ста років діє в Канаді, і вона набагато ефективніша за ув’язнення, про що розповіла Танія Санфорд Аммар, регіональний директор «Агрітім Канада в Україні», керівник проекту EDGE – однієї з міжнародних інституцій, що допомагають впроваджувати пробацію в Україні.
Полтава стала третім містом (після Львова та Дніпра), в якому представили фотовиставку. Експозиція діятиме до 24 жовтня, після чого її презентують у Києві.


















Фото Олега Журавльова