IvrLFLCUMn9qwaI1

Призначення архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федіра відбулося на черговому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Про призначення Владики повідомила прес-служба Київської Митрополії в п’ятницю, 24 травня, після засідання в Митрополичому будинку Собору Святої Софії в Києві.

Посади також отримали архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор (очолив управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими) і митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (голова Інституту церковної історії).

Крім цього, на засіданні розглянули кілька важливих питань. Зокрема було визначено, що протягом місяця повинна завершитися реєстрація статутів Управлінь єпархій УПЦ (ПЦУ). Також розпочато процес реєстрації в новій редакції статутів монастирів і духовних навчальних закладів УПЦ (ПЦУ).

На черговому засіданні Священного Синоду архієпископи висловили підтримку Єпіфанію (Джерело – www.pomisna.info)

Синод заборонив архієреям і клірикам висувати свої кандидатури для обрання до Верховної Ради України чи на посади місцевого самоврядування, де передбачене прийняття на постійну роботу. Разом із тим їм дозволено у виключних випадках з благословення церковної влади балотуватися в депутати органів місцевого самоврядування при дотриманні відповідно визначених умов.

«Помісна УПЦ зберігає внутрішню єдність та закликає єпископат, духовенство і вірних усі питання, які виникають, обговорювати та вирішувати в дусі заповіданої Господом нашим Ісусом Христом братньої любові, уникаючи розпалення ворожнечі, протистоянь та розділення. Синод також висловив повну підтримку Предстоятелю, Блаженнійшому Епіфанію, Митрополиту Київському і всієї України», – підкреслили в прес-службі.

Нагадаємо, Владика Федір увійшов до складу Священного Синоду на початку лютого.

Loading...