Забудова за Кадетським 22 грудня 2020 року

Фірма Забудовник Сергій Морозов говорить, що він оскаржує припис Міністерства культури. Його винесли у липні цьогоріч і таким чином визнали будівництво за Кадетським корпусом незаконним.

Про це ЗМІСТу відомо з ресурсу «Судова влада» та від члена ГО SavePoltava Віктора Трофименка 22 грудня.

За словами Трофименка наразі є 2 чинних приписи Мінкультури та Державної архітектурно-будівельної інспекції. У березні 2020 року фірма «Мальва» позивалася до ДАБІ для скасування припису, але Полтавський адміністративний окружний відхилив позов.

Тепер «Мальва» позивається до Мінкультури, щоб скасувати припис. Засідання запланували на 14 січня. До засідання Мінкультури має надати матеріали візуального обстеження від 3 липня 2020 року, що стало основою припису.

Забудова за Кадетським

Йдеться про вже чотириповерхову будівлю фірми «Мальва», яку зводять за Кадетським. Мінкультури забудову визнало незаконною і винесли припис щодо припинення незаконної забудови. Якщо будівництво не припинять, представники забудовника можуть бути притягнуті до адмінвідповідальності. Зокрема, на них можуть накласти фінансові санкції.

ЗМІСТ писав про наміри фірми «Мальва» зводити офіс за Кадетським стало відомо ще у 2017 році – тоді на розгляд депутатів ПМР подали проєкт будівництва 5-поверхівки та через розголос у ЗМІ питання зняли з розгляду. Потім фірма внесла зміни й почала планувати будівництво 1-поверхового офісу з підземним паркінгом. Проєкт значився як «Реконструкція нежитлових приміщень (майстерні) з добудовою під нежитлові приміщення громадського призначення з підземним паркінгом».

З документів, наданих ГО SavePoltava, Міністерство культури України погодило історико-містобудівне обґрунтування реконструкції нежитлових приміщень для врахування при розробці відповідної проєктної документації. Зокрема в частині обмеження максимальної загальної висоти реконструйованих об’єктів на рівні +9 метрів від денної поверхні землі та збереження їх основних об’ємно-просторових характеристик.

І попри це,  те, що зараз будують поблизу Кадетського точно відрізняється від паспорта об’єкта, який надавала «Мальва» на початку будівництва. Також поліція відкрила кримінальне провадження за зверненням Полтавської міської ради, а тепер матеріали в повному обсязі передані прокуратурі.

Також розслідувачі Bihus.Info та проєкту «Лабораторія викриттів 2.0» розслідувала забудову за Кадетським корпусом у Полтаві.

Loading...