Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – life.ko.net.ua

В умовах дефіциту виробництва електроенергії держава хоче залучити потужності приватних домогосподарств. Для цього планують повністю розрахуватися за вироблену енергію за «зеленим» тарифом.

Про це повідомили на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 24 січня.

Для покриття дефіциту електроенергії, який утворився через російські обстріли, Регулятор планує створити умови для розвитку розподіленої генерації. Одним зі шляхів для цього є залучення сонячних та вітрових станцій у приватних домогосподарствах, які покривають власне енергоспоживання й продають надлишки в мережу за «зеленим» тарифом.

На час воєнного стану з такими виробниками електроенергії розраховуються за мінімальним гарантованим розміром оплати, а не повністю. Регулятор підготував проєкт рішення, який передбачає скасування цього алгоритму розрахунків та повне погашення боргів, які виникли за період повномасштабної війни.

За пропозицією «Укренерго», розгляд питання щодо розрахунків відтермінували, щоб допрацювати механізм ліквідації заборгованості. До нього мають повернутися не пізніше 1 лютого.

Нагадаємо, що через дефіцит електроенергії на Полтавщині діють 4-годинні відключення світла 25 січня.

Loading...