Розбита дошка
Розбита дошка

(Фото – тг-канал Іллі Киви)

23 вересня у Полтаві відкрили 12 пам’ятних дошок героям Радянського союзу. У ніч на 22 жовтня одну з них розбили.

Народний депутат Ілля Кива повідомив, що ця меморіальна дошка присвячена його діду – Пилипу Киві. Про це він написав 22 жовтня.

21 жовтня Ілля Кива заявив, що його виключили з «Опозиційної платформи – За життя» й за кілька годин спростував заяву.

Напередодні у Кременчуці відбулася партійна конференція депутатів рад різних рівнів, де вони засудили дії депутата Киви й направили лист-звернення на розгляд стратегічної ради партії щодо його виключення з лав ОПЗЖ.

Нагадаємо, що 3 липня через відчинене вікно в приміщення полтавського осередку партії ОПЗЖ (вул. Пушкіна,88) невідомий чоловік закинув вибуховий пристрій. Згодом про підозру повідомили Віталію Борисенку. У січні 2020 року офіс партії облили фарбою. Згодом приміщення намагалися підпалити. 5 травня 2021 року поліція зафіксувала факт пошкодження партійного осередку.

У 2020 році у Полтаві розбили меморіальну дошку Симону Петлюрі. Дошку встановили 22 травня 2018 року на фасаді будинку по вулиці Симона Петлюри, 7/22. Це саме те місце, де раніше стояв будинок, у якому й проживав голова директорії та головний отаман військ УНР – Симон Петлюра.

Тієї ночі невідомі розбили меморіальні дошки українським захисникам Сергію Лимарю (на фасаді гімназії №9, вул. Шведська, 3, встановили 12 жовтня 2015 року), Мирославу Кабушці (на фасаді ЗОШ № 18, вул. Горького, 56, встановили 7 грудня 2017 року). І пошкодили дошку Олександру Горячевському (на фасаді Полтавської ЗОШ №25, вулиця Шевченка, 119,  встановили 19 жовтня 2017 року).

Пригадаємо, серед останніх подібних актів вандалізму – невідомі розбили інтерактивну дошку на Алеї пам’яті героїв АТО в ніч на 30 листопада 2019-го. Тієї ночі також спалили автомобіль волонтерів та пошкодили меморіальну дошку Сергію Лимарю.

Загалом, у Полтаві встановлені 18 меморіальних дошок полеглим воїнам АТО. Станом на кінець грудня 2019-го ще 2 знаходилися на етапі погодження з міською владою й розробки документації.

Loading...