Володимир Билим – марафонець з Полтави: про спорт, алкоголь і мейджори

Автор: Аліса Куценко, 6 червня, 15:36

Фото: Володимир Билим


Володимир Билим з дитинства не відрізнявся міцним здоров’ям, тому не мріяв пробігти всі марафони світу. Але у 2013 році, втрапивши у Париж, побачив чоловіка, який біг дуже повільно. Це перевернуло його уяву про біг, адже до цього він був переконаний: бігати треба або швидко, або ніяк.

Повернувшись додому, він прочитав, що в тому заході брали участь понад як 50 тисяч осіб. Володимир Билим вирішив дізнатися все про забіги, а участь у марафоні стала головною метою.

Так почалося його захоплення бігом. Полтавця називають новою зіркою любительського бігу, адже він встиг виграти Сумський пів марафон, став призером Запорізького марафону, Одеського, Хмельницького та Черкаського пів марафонів від New Run. А на Білоцерківському марафоні його результат склав 2:38:52, що наразі є найкращим результатом серед марафонців Полтави.

 

Про спорт

Билим каже, що завжди мав проблеми зі здоров’ям. У 4 роки внаслідок травми йому видалили селезінку, тому фізкультурою хлопець у школі не займався. Крім цього, постійно хворів на застуди, грипом і гастритом.

Протягом уже дванадцяти років він працює бухгалтером в аграрній фірмі – каже, робота «не дуже напряжна», але все одно трішки заважає нормально тренуватися. Працювати все одно потрібно, адже бігом поки не заробиш.

Разом з тим говорить, що перші п’ять років бігу важко назвати серйозною підготовкою. Він долав до 200 км на місяць, не проводив швидкісних чи складних тренувань, а взимку не тренувався взагалі:

«Головною метою було бігати, щоб поїхати на старт в інше місто. Подорожувати і подивитися на країну. Я не задумувався про якісь великі результати. А коли вибіг марафон з 3-х годин, то зрозумів, що варто починати тренуватися значно серйозніше, оскільки можна бігати швидше».

Зараз Володимир Билим долає 100-150 км за тиждень, відповідно за місяць – 500-600 км. Каже, найбільший рекорд був у січні цього року – тоді він пробіг 800 км. У якості відновлення – 8-годинний сон.

«Можливо, це не зовсім правильно, оскільки треба більше приділяти цьому увагу. Та на це є причини, у тому числі й фінансові».

Щодо алкоголю, то він дозволяє собі 2-3 рази на місяць випити вина чи пива, а перед марафоном припиняє вживати алкоголь за тиждень-два.

 

Про клуби та онлайн-забіги

Попри те, що в Україні зараз вистачає бігових клубів, Володимир Билим не представляє жоден з них. Каже, коли починав бігати, тренерів не було, бо не було клубів. Він і досі займається самостійно:

«Зараз, коли мої результати ростуть, я не бачу сенсу щось змінювати. Як тільки з'явиться регрес, тоді я уже задумаюсь над тренером. На даному етапі це абсолютно не актуально, оскільки результати значно покращилися. Тому буду чекати, коли я досягну свого максимуму на власній підготовці».

А зараз йому психологічно комфортніше бігати самому, хоча обидва топових клуби, які діють у Полтаві, запрошували до себе.

«У кожного клубу є своя філософія, свої правила, а це надає певної відповідальності. Тому на цьому етапі я б хотів досягти свого піку самостійно. Хоча не виключаю, що в майбутньому мені може знадобитися підтримка чи якісь поради саме з боку бігових спільнот».

Цьогоріч він зареєструвався на Берлінський марафон, який перенесли через пандемію. Каже, що мріє пробігти всі мейджори (найпрестижніші та наймасштабніші світові забіги в Берліні, Бостоні, Лондоні, Нью-Йорку, Чикаго та Токіо – прим.ред.).

Він не погоджується з тим, що біг – найдешевший вид спорту. Усього за сім років Володимир Билим брав участь у більш ніж сотні забігів, а це постійні витрати – реєстрація, дорога, проживання, харчування, кросівки… За його словами, один забіг вартує близько 2 тис. грн, і сміється, що на ці гроші можна було б придбати однокімнатну квартиру в Полтаві.

«Але якщо ти бігун без завдань і в тебе немає мети брати участь у змаганнях, то 2-3 км можна пробігти і в старих кедах. Тоді це буде один із найдешевших видів спорту».

Також він розповів, що на початку кар’єри бігав і трейли (біг сильно пересіченою місцевістю та бездоріжжям), і ультратрейли (дистанція більша за марафон (42,195 км) по пересіченій місцевості, найчастіше гори), двічі пробував бігти ультра марафон по 100 км. Каже, не сподобалося:

«Ультра – це абсолютно інша підготовка, інша психологія, харчування. Я біг, але я від них не кайфонув і відновлювався дуже складно. Тому поки що я вирішив сконцентруватися на марафонах та пів марафонах».

Онлайн-забіги, які стали альтернативою реальним змаганням, Володимир Билим називає «дном». Але визнає: оскільки немає можливості бігати у звичних умовах, це хороша ідея.

«Звісно, ніхто не отримує тієї фантастичної атмосфери. Але без цих стартів було б взагалі все жахливо».

 

Що дає біг

По-перше, каже Билим, здоров’я. За сім років він жодного разу не хворів, хоча до цього хворів на постійній основі. По-друге – будь-який забіг дарує величезний спектр емоцій, яких бігун не отримає більше ніде – від радості та ейфорії до гніву та злості.

«Тому якщо уже спробував участь у змаганнях, то це тебе не відпустить», – каже Володимир Билим

 

П'ятірка забігів від Володимира Билима

  1. «Полтавська ніч» – підкупає своєю атмосферою.
  2. Полтавський пів марафон – ідеальний з точки зору організації.
  3. Strong Run – це два дні бігу, шість дистанцій, проживання у спортзалі.
  4. Білоцерківський марафон – найстаріший марафон України з рівною трасою та досить бюджетним стартом.
  5. Армагидець – він проводився всього двічі на закинутому заводі Києва, вирізнявся як локацією, так і форматом забігу.
Опублікована: 6 червня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація