У Полтаві безкоштовно перевіряли на ВІЛ
У Полтаві безкоштовно перевіряли на ВІЛ

( Фото – ЗМІСТу)

Усього на Полтавщині виявили майже 8 тисяч ВІЛ-позитивних людей.

З них діагноз СНІД мають 2 тисячі 782 людини, з яких 11 дітей. За період епідемії ВІЛ/СНІДу на Полтавщині через ускладнення хвороби померли 1 тисяча 377 людей. Усі хворі свого часу пройшли тест на ВІЛ, аби дізнатися свій статус. Так само 1 грудня поблизу ТРЦ «Київ» у Полтаві фахівці  проводили безкоштовне тестування на ВІЛ у мобільній амбулаторії БО «Світло надії».

Благодійна організація «Світло надії» 4 роки поспіль впроваджує проєкт HealthLink «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ». У межах програми протестували 7 тисяч 488 людей. З них у 155 людей виявили ВІЛ.

Мобільна амбулаторія

Від початку тестування до мобільної амбулаторії вишикувалася черга. Піарниця БО «Світло надії» Тетяна Піценко каже, що сьогодні у  мобільній амбулаторії працює соціальна працівниця організації та психолог Сергій Сєдих. Він консультує до та після тестування кожного полтавця і відповідає на їхні запитання.

«Ми тестуємо в обідню перерву не дарма, адже людина може знайти у цей період трохи часу аби дізнатися свій ВІЛ-статус. Сьогодні полтавці впевненіше прийшли тестуватися, це помітно. Цьогоріч їх набагато більше».

Черга до амбулаторії

Пані Яна прийшла перевірити свій ВІЛ-статус. Вона каже, що випадково побачила оголошення про тестування в соціальній мережі:

«Чому б не піти, цей тест проходити дуже швидко, безкоштовно та безболісно. Останній раз я тестувалася 2 роки тому,  коли народжувала. Я не в зоні ризику, але пройшла тест, адже я робила татуювання, манікюр, педикюр. Я просто переймаюсь за своє здоров’я. Я вважаю, що важливо знати про свій ВІЛ-статус не лише для себе, а й щоб уберегти оточуючих і якщо тест позитивний, то знати що з цим робити і як далі жити».

Підготовка до тестування
Процес тестування

Психолог Сергій Сєдих говорить, що зараз молодь зацікавлена в тому, щоб знати про стан свого здоров’я: 

«Сьогоднішня акція, щоб нагадати про СНІД. Навіть якщо результат позитивний, то є безкоштовне лікування. Якщо людина слідкує і піклується про своє здоров’я, то вона і живе довше та імунна система у неї сильніша». 

Черга до амбулаторії

За 9 місяців цього року в області взяли на облік 291 ВІЛ-позитивну людину, з них 70 % інфікувалися статевим шляхом. Більше можете дізнатися за посиланням.

Loading...