Як формувати команду. Записки з четвертого модуля Школи муніципального розвитку у Полтаві

Автор: Ілона Должко, 16 вересня, 11:41

Фото: Ольга Кір'янова


На четвертому модулі учасникам Школи муніципального розвитку розповідали про формування команди та ціннісний інтелект.

Модуль тривав 11-12 вересня. Прочитали лекції та провели тренінгові заняття експерти з Києва. Зокрема, викладачка Бізнес-школи МІМ, конфліктологиня, експертка з управління та розвитку персоналу Олена Кір’янова. Вона розкрила тему підбору команди в муніципальному управлінні.

Вона розповіла про тренди у галузі управління персоналом:

«Тренд, що прозвали “мобільність талантів в тилу” - процес, котрий буде поширюватися найближчими роками, й котрий потрібно зловити як хвилю, якщо хочете отримувати профіт від діяльності вашої команди та від кожного із процесів».

За її словами, сучасні спеціалісти не хочуть бути обмеженими чіткими обов’язками та повноваженнями. Вони бажають відхилятися від стандартизованих процесів та задач. Тому Олена Кір’янова не рекомендує працівників обмежувати в цьому і каже, що під час формування команди потрібно давати поле для розкриття власного потенціалу та ресурси для реалізації себе.

Олена Кір’янова розповіла, що форма стимулювання робітників «батіг та пряник» більше не працює. Якщо роботодавець чи той, хто створив команду, хоче дійсно мотивувати «гравців» й досягати гарних результатів має взагалі виключити зі своєї практики будь-які покарання:

«Адже працівник, до якого його будуть застосовувати, рано чи пізно, буде прагнути реваншу. А з приводу винагород - варто чітко розуміти який “пряник” потрібен кожному із гравців команди, адже одна винагорода для якогось працівника часто не є винагородою для іншого».

Наразі у Школі муніципального розвитку завершено 4 модулі з 6 запланованих

На думку Кір’янової, компанія, організація чи команда на чолі із лідером повинна  мати власну ціннісну базу і підбирати учасників команди спираючись на неї. Також варто нарощувати стресостійкість та емоційну компетентність кожного з учасників; і усвідомити, що відразу все не відбувається. Сильна команда стане сильною тільки пройшовши тернистий шлях та випробувавши свій командний дух, згуртованість.

Про ціннісний інтелект розказав марафонець, тренер, співзасновник компанії NewRun - Дмитро Геращенко. Він розповів чому важливо чітко й усвідомлено ідентифікувати себе, формулювати власну життєву візію, призначення та цілі на різні перспективи. Геращенко розказав про процес ціннісної еволюції, з котрим стикається кожна особистість:

«Якщо ваші попередні дії не підлягають зараз розумінню й логіці - то це цілком нормально; адже кожен із нас еволюціонує ціннісно, й кожне наше прийняте рішення, яким би воно не було - є корисним. Саме ті наші дії в минулому зробили із нас тих особистостей, котрими ми є зараз».

Дмитро Геращенко каже, що кожній людині потрібно вчитися чути інших. Він поділився вправою, котра допоможе досягти того рівня, коли наше внутрішнє «Я» чує інших, не спираючись на власні емоції, досвід, цінності чи обставини.

Слухачі лекції

Вправа «активне слухання» включає такі етапи. Одразу вчимося виключати власний голос, коли слухаємо (наприклад, проговорювати те, що говорять). Потім вчимося виділяти ключові слова в рамках контексту, відносно сказаного. Після цього отримуємо зворотній зв’язок від того, хто говорить (запитуємо чи правильно ми почули, не зрозуміли, а саме почули). Наостанок підключаємо емоції, емпатію, вчимося розбирати та розуміти ті емоції, з якими проживала та людина, що говорила.

Наразі у Школі муніципального розвитку завершено 4 модулі з 6 запланованих.

Опублікована: 16 вересня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація