1280002

Від початку появи окупаційної влади в Криму на півострові не минає й року без трагедій. Проблема водозабезпечення, яку почали дуже гостро відчувати після 2014 року, досі турбує мешканців Криму.

Путін особисто віддав розпорядження про перерозподіл бюджету РФ, щоб розв’язати цю проблему. Однак гроші, судячи з усього, успішно розділили між чиновниками, адже за 7 років рішення знайти не змогли. Водночас недавні аномальні дощі показали, що окупаційній владі потрібно діставати бубни й сподіватися на вищі сили.

Відомо, що в кінці червня – на початку липня 2021 року в Криму пройшли дуже сильні зливи, які призвели до затоплення деяких міст на півострові. За словами голови російського Держкомводгоспу Криму Ігоря Вайля, цих опадів вистачило, щоб заповнити декілька водосховищ.

З іншого боку, фахівець геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та стійкого розвитку Сергій Гапот підкреслив, що заповнені тільки 4 із 15 наявних водосховищ. За умови, що жителі Криму споживають приблизно 300 тис. кубометрів води за добу, їхнього об’єму вистачить щонайбільше на півтора року.

Гапон говорить про те, що друга половина літа ще попереду й рівень опадів повернеться до норми. Тобто посуха дасть про себе знати, а це означає, що проблеми з водою повернуться, адже вода почне випаровуватись. До того ж західні, східні та північні частини Криму так само залишаться з критичним рівнем води у водосховищах, які раніше поповнювали з Північнокримського каналу. Це означає, що врожай баштанних зазнає занепаду. Ба більше, меліорація на даний час заборонена в Криму.

Активіст з Алушти Павло Степанченко зазначив, що хоча воду й почали подавати без перебоїв, її якість могла б бути кращою:

«Загалом після повені перший тиждень, десять днів все було зовсім сумно: жовта, іржава вода текла суцільним потоком. Її не можна було використовувати ні для посудомийних, ні для пральних машин. По можливості ці проблеми усунули. Зараз вода є, її подають без перебоїв, якість краща, але пити її ще не рекомендують: 50 на 50, хто споживає, хто ні. Особисто я готую на ній, але не п’ю. Набираєш склянку – наче чиста, але коли набираєш ванну, видно, що вода непрозора і має жовтуватий відтінок. Але у моїх знайомих, які мешкають в приватному секторі, водозабір на Уч-Коші зруйнований, туди потрапили пісок та каміння, тож води у них немає вже протягом двох тижнів».

Як наслідок, видно, що негода сприяла Кремлю та окупаційній владі Криму, але багато людей дуже сильно постраждали: залишились без житла, комунального забезпечення, авто. Хтось травмований, а хтось загинув. До того ж наслідки затоплення не вирішені донині. 

Таким чином, проблему з водозабезпеченням півострова вирішили лише частково і тільки до того часу, поки посуха не почне тривати більше, ніж допустимо. Тому окупантам потрібно ставати шаманами, щоб викликати необхідну кількість опадів, адже інакше проблему з водою в Криму вони розв’язати не здатні.

Loading...