Після війни тисячі українських військових почнуть повертатися до цивільного життя. Тут перед ними постане питання працевлаштування та інтеграції в економіку.

25 травня у Полтаві відбувся тренінг «Як працювати з ветеранами та зробити цю взаємодію взаємно корисною?». Організували подію команда Veteran Hub, Полтавська асоціація бізнесу та ветеранський простір «Плюс Плюс». 

На тренінг запросили HR-фахівців, власників бізнесу, CEO та відповідальних за роботу з командою у Полтаві, щоб допомогти їм зрозуміти унікальний досвід ветеранів та переглянути свої підходи в роботі.

За деякими з оцінок, в Україні з'явиться понад мільйон ветеранів, яким буде потрібна робота. Більшість з них шукатимуть нові місця для роботи або зовсім змінять професію. Отже, цивільним уже зараз потрібно думати про те, як створити для них необхідні умови праці.

За результатами дослідження від Українського ветеранського фонду, найбільш привабливими сферами для роботи ветеранів залишаються:

  • сфера інформаційних технологій;
  • власна справа;
  • військова служба;
  • сфера послуг. 

На питання «Чи повернетесь Ви на попередню роботу» ветерани відповідали так:

Результати онлайн-опитування Українського ветеранського фонду

Роботодавцям цих галузей потрібно якнайкраще облаштувати свій робочий простір й зробити зручним для ветеранів. 

Ірина Галузінська

Серед запрошених спікерів на події була Ірина Галузінська – HR та проєктна менеджерка, яка понад 2 роки працює з ветеранським досвідом в команді Veteran Hub. Для учасників тренінгу вона представила проєкт HR Praktyka, який допоможе роботодавцям вже зараз створювати комфортний робочий простір для людей, які повернуться чи вже повернулися з фронту в цивільне життя:

«Пошук роботи для ветерана – важливий етап у процесі переходу до цивільного життя. Працівники компаній мають розуміти це та готуватися приймати їх на роботу вже зараз. Для ми розробили гайд “Практика”, що буде корисним для компанії та HR, які прагнуть підготуватися до повернення захисників і захисниць вже зараз. А після перемоги підійти до відбудови країни як компанія, дружня до ветеранів».

Гайд побудований за структурою міф – реальність – практика. На кожному кроці команда спростувала різні стереотипи навколо роботи з ветеранами та навела справжні приклади та ідеї для того, щоб зробити компанію, відкритою до ветеранів.

На конференції розповіли про повернення до цивільного життя. Саме тоді ветерани потребуватимуть особливого медичного страхування та психологічної підтримки, яких мають забезпечити роботодавці. Також людей, які повернулися з фронту до цивільного життя потрібно забезпечити додатковим відпочинком або ж розробляти для них гнучкий робочий графік. До цього потрібно бути готовими.

Нагадаємо, влітку 2022 року у Полтаві відкрили простір «++» для ветеранів та їхніх родин, де усі охочі й дотичні до захисту України мали можливість спілкуватися й долучатися до різних проєктів Veteran Нub. Простір відкрили у бібліотечному холі Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка.

Loading...