Спиртзавод у Вишняках

Майно спиртзаводу купила зареєстрована у Кременчуці компанія «Віденський Млин» наприкінці травня 2021 року. Його вартість становила 83,6 млн грн.

В інтерв’ю виданню The page Володимир Таловер, співвласник та керівник компанії «Віденський Млин» розповів, що наразі спиртзавод відновив роботу.

На момент приватизації Вишняківський спиртзавод мав 5 років простою, люди отримували по 70% зарплати:

«Що таке завод, що стоїть? Неминуче, якесь майно з нього пропадає. Люди розучуються працювати, думають, як би заробити. Колектив поділяється на окремі групи. При цьому у цієї спільноти дуже висока думка про себе. Спочатку був величезний колективний опір. Довелося витратити багато часу на відновлення необхідної дисципліни та порядку, повернення самоповаги людей один до одного».

За словами Володимира Таловера, аукціон виграли у травні 2021, у серпні повністю заплатили гроші й почали оформлювати дозволи. Саме в цей період здорожчав газ, а жодна економіка підприємства таке не витримає. Довелося переводити технологічний процес з газу на мазут, оскільки це паливо дешевше:

«Багато часу пішло на отримання дозволів. Після 24 лютого ця система дуже сповільнилася, було багато збоїв. Повноцінний запуск заводу відбувся у липні. Тоді ми отримали ліцензію на оптову торгівлю спиртом».

На момент приватизації завод був у працездатному стані, але для підвищення рентабельності щось довелося купити, доробити. Надалі планують підвищувати рентабельність та вихід готової продукції. 

Володимир Таловер говорить, теперішнє виробництво ґрунтується на технологіях 1940-х років. Проте є рішення, що передбачають споживання 2,5 кубометра газу для виробництва 10 л спирту, а на підприємстві нині – близько 6,5 кубометрів. Окрім цього, високе споживання електроенергії, великі втрати пари, тепла. Низький відсоток виходу готової продукції із сировини. Тому підприємство ще потрібно доводити до рівня рентабельності.

«Без цього не можна, адже висока рентабельність, хороша логістика, висока якість – це фактори перемоги у конкуренції. Можна варіювати ними, якщо є запас міцності. Наприклад, зменшити ціну, але збільшити фізичні обсяги».

Нагадаємо, спиртзавод намагалися продати тричі. Попередні два рази компанії-переможці аукціону відмовлялися підписувати договір купівлі-продажу.

У березні відбувся онлайн-аукціон з приватизації спиртзаводу у Вишняках. Його вартість зросла до 101 млн грн, але переможець не прибув для укладання договору.

Вперше 18 січня на аукціоні з продажу Вишняківського спиртзаводу перемогло ТОВ «РесурсПромЗахід», яке запропонувало за приміщення 234 млн 13 грн. Але переможець аукціону не з’явився для укладання та нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

Loading...