Як системи відеонагляду допомагають лісникам Полтавщини швидко виявляти пожежі

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – khoda.gov.ua

Лісники активно працюють над попередженням пожеж. Серед заходів, які вжили аби запобігти загорянням – встановлення систем відеонагляду.

Лісники філії «Слобожанський лісовий офіс» попереджають про високий ризик виникнення лісових пожеж. За даними Укргідрометцентру, у найближчі три доби на Полтавщині очікується суха та спекотна погода.

Заходи для запобігання пожежам

Для запобігання лісовим пожежам лісники проводять комплексну роботу. Зокрема, створено понад 3 тис. кілометрів мінералізованих смуг, а також проведено догляд за уже наявними. Це допомагає уникнути поширенню загоряння. 

Крім того, 13 рейдових груп постійно патрулюють ліси, і за цей час вони провели 998 рейдів для виявлення порушників. 

Постійний моніторинг лісів фахівці здійснюють за допомогою 37 систем відеоспостереження, що дозволяє швидко виявляти вогонь та оперативно його гасити. 

Для безпечного відпочинку громадян облаштували 11 нових пунктів «Лісовичок» і підтримують у належному стані близько 50 інших місць відпочинку.

Нагадаємо, що на Полтавщині триває найвищий рівень пожежної небезпеки.

Згідно з прогнозом, 13-16 серпня південні, центральні, західні та деякі східні області України перебуватимуть у зоні підвищеного ризику виникнення пожеж. Полтавщина – серед регіонів, де рівень небезпеки буде найвищим.

П’ятому класу відповідає надзвичайна пожежна загроза, за якої можливе швидке загоряння сухої трави, лісу, торфовищ та сільськогосподарських угідь навіть від найменшої іскри. У таких умовах заборонено розводити багаття, випалювати траву, залишати непогашені сірники чи недопалки.

Жителів просять не провокувати загоряння на відкритих територіях та дотримуватися правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

У лісах посилили патрулювання, щоб у разі загоряння якомога швидше ліквідувати пожежу. Наразі пожежна техніка перебуває у готовності до реагування у разі виникнення загоряння.

Під час воєнного стану цивільним заборонене відвідування лісів. Заборона стосується відвідування лісів, а також в’їзду до них транспортних засобів та самохідної техніки.

Винятком до заборони є в’їзд техніки лісового та мисливського господарств, транспорту правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків, пожежних машин та іншої техніки для гасіння пожеж у період пожежної небезпеки.