Стан виконання місцевих бюджетів за 2020 рік проаналізували експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International.

Про це розповідають на інфоресурсі «Децентралізація».

Крім того, фахівці показали основні цифри усіх обласних центрів Укрїни за минулий рік.

Щодо загальних підсумків, то частка доходів місцевих бюджетів у доходах зведеного бюджету України склала 34,2%. За підсумками ж 2019 року, аналогічний показник становив 43,5%.

Зокрема, експерти розрахували по кожному регіону частку надходжень до загального фонду місцевих бюджетів. У Полтавській області цей показник складає 4,2 %, що становить быльш як 12 млн грн. Таким чином Полтавщина займає 9 місце серед 25 інших областей.

Серед регіонів України найбільша частка доходів загального фонду сконцентрована в м.Києві (16,1% від загального обсягу) та у Дніпропетровській (10,4%) і Харківській (7,2%) областях.

Також, визначили, що загалом, у порівнянні із затвердженим планом на 2020 рік, місцеві бюджети виконано на 98,2%.

У порівнянні з 2019 роком, загальні доходи місцевих бюджетів зменшилися на 89 млрд. Експерти визначили, що це відбулося за рахунок трансфертів з державного бюджету. У 2020 році до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 135,9 млрд грн трансфертів, що на 44,4% менше 2019 року. Зокрема, це пов’язано з тим, що у 2020 році з місцевих бюджетів не здійснювалися окремі видатки, пов’язані з реалізацією державних програм соціального захисту.

Серед них:

  • субвенція на виплату допомог сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям – 54,9 млрд грн;
  • на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та енергоносіїв – 21,6 млрд грн;
  • на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 1,8 млрд грн.

Крім того, експерти визначили надходження до загального фонду місцевих бюджетів України, обсяг видатків місцевих бюджетів, доходи загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад та інші величини, які детальніше виклали в матеріалі.

За їх висновками, загалом, виконання місцевих бюджетів за 2020 рік корелюється із загальними тенденціями в економіці України: незначне номінальне зростання доходів, соціально орієнтовані статті видатків, забезпечення виконання основних соціальних зобов’язань держави; продовження секторальних реформ та у сфері адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.   

Матеріали підготували за підсумками виконання місцевих бюджетів за 2020 рік, на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, даних веб-порталу openbudget.gov.ua експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International.

Loading...