Яке море буде в пору: ціни, умови та як дістатися до українських морських курортів із Полтави

Автор: Анна Аксюк, 22 червня, 11:05

Фото: Чорне море (фото - location4film.com.ua)


Із кожним спекотним днем літа все більше зростає бажання податися на пляжі і погойдатися на хвилях та відчути усі радості морського відпочинку.

ЗМІСТ поспілкувався з представниками кількох турагентств, відпочивальниками та дізнався особливості літнього відпочинку на морських узбережжях України в 2019 році.

 

Азовські узбережжя

Узбережжя теплого Азовського моря є одними з найпопулярніших місць відпочинку. Часто його обирають ті, хто вирушає у відпустку з малими дітьми. Оскільки море тут прогрівається швидше і пляжі бувають досить мілководними і з приємним для ніг піском чи ракушняком, а не камінням. Азовське море взагалі вважається не глибоким з середньою глибиною 8 метрів і максимальною – 14 метрів.

Директорка одного з полтавських турагентств Ірина Бублик розповіла, що серед полтавців найпопулярнішими напрямками на Азовському морі є селище Кирилівка, Федотова Коса і Коса Пересип, селище Генічеськ.

Коса на Азовському морі (Джерело – fortunatour.com.ua)

Це й не дивно, бо відпочивальники обирають ці місця завдяки їх унікальним кліматичним умовам. На цьому бальнеогрязьовому приморському курорті України можна не лише приймати сонячні та морські ванни, а й лікуватися цілющими грязями з Утлюкского і Молочного лиманів, які знаходяться в 42 км від селища Акимівка Запорізької області і в 65 км від міста Мелітополя. А ще тут знаходяться озера з великим вмістом солей.

Крім того, деякі підприємці на місцях пропонують рибалку на морі і в лиманах. Адже Азовське море – це одна з найбагатших і найпродуктивніших водойм світу.

Основною причиною цього є те, що море невелике, а потужні річки Дон і Кубань несуть у нього значну кількість біогенних елементів.

Також, за словами Ірини Бублик, ці місця популярні, бо туди є регулярні рейси майже кожен день і на будь-який проміжок часу і тому це місця наймасовішого відпочинку.

Солоні рожеві озера Азовського моря (Джерело – vlasno.info)

Щодо інших поселень, на березі Азову таких як Приморськ, Степанівка, Приморський Посад та інші, то там є теж зони пансіонатів і баз відпочинку, гарне море красива природа, але сюди частіше їдуть люди на власному авто, або за власним маршрутом.

Ціни на проїзд у дві сторони від турагентства наступні:

  • Кирилівка – 650 грн, Генічеськ 750 грн. Ціни на житло в Кирилівці, Федотовій Косі, Косі Пересип, і селищі Генічеськ варіюються від 100 до 1000 гривень за кімнату.
  • Часто полтавські туристи обирають і Бердянск, але ціни там будуть вже дещо вищими, говорить Ірина Бублик. Житло – від 180 до 1000 грн в залежності від комфортності умов проживання та віддаленості від моря. Проїзд в обидві сторони 750 грн.

Щодо залізничного сполучення до вищезазначених курортів, то вже зараз взяти білети навіть на місяць вперед буде не так легко, адже місць майже немає.

 

Чорне море

Чорноморські пляжі теж приваблюють чимало туристів, адже в літній період море знаходиться під впливом Азорського антициклону, завдяки чому тут переважає безхмарна погода, а грози та смерчі є рідкісними явищами. Береги Чорного моря в межах України низовинні. Гористі лише береги південної частини Кримського півострова. Тому для сімейного відпочинку тут теж можна знайти відповідні місця.

Чорноморські курорти можна одразу назвати дорожчими для полтавців, так як відстань до них є дещо більшою і дорога не завжди хороша.

Як розповіла Ірина Бублик, одними з найпопулярніших місць пляжного відпочинку є Одеса, Коблево і Затока, але полтавські турагентства туди практично не возять людей через погану дорогу в тому напрямку. Лише кілька з них возять у ці місця відпочиваючих маршрутом через Київ, що виходить не дуже дешево і не дуже зручно.

Також у цих містах відпочиває багато туристів зі столиці Західної України та з ближнього зарубіжжя – Білорусі та Молдови.

З турагентства Ірини Бублик відправляють тури в Скадовськ, Лазурне та Залізний порт. Останній є найпопулярнішим з них і вважається молодіжним напрямком, Лазурне ж це – тихий спокійний сімейний відпочинок, а Скадовськ взагалі вважається дитячим відпочинком, де найшвидше прогрівається море.

Залізний порт (Джерело – tavriya.com.ua)

  • Ціни за проїзд Скадовськ, Лазурне та Залізний порт – 800 грн в обидва боки. Проживання від 150 до 1200 грн.
  • Одеса, Коблево і Затока вважаються більш дорогими і люксовими зонами відпочинку тому там зараз проживання там буде коштувати від 600 до 2000 грн за номер. А проїзд буде коштувати від 950 грн.

А також є полтавські турагентства, які возять лише в окремі локації на Чорнорму морі. Наприклад, ТА «Країна мрій» пропонує відпочинок і повний пакет послуг – проїзд, проживання та сніданки у Чономорську за ціною 3850 грн на тиждень. Всього проводять 8 виїздів у сезоні. Менеджер турагенції пояснює це тим, що саме тут є гарні пляжі, чисте море та м`який клімат.

Деякі полтавці не відмовляються і від подорожей на Чорне море до анексованого Криму. Туристка з Полтави Валентина розповідає, що вони звикли щороку їздити разом з родиною в наметові містечка в Криму, тому навіть після окупації півострова не змогли змиритися з тим, що не можуть побачити улюблені широти. Відтак вони продовжують їздити щоліта в Крим на автомобілі, доки все проходило спокійно. Лише у 2014 році дітей налякали люди з автоматами на умовному кордоні.

Ще один з мінусів нинішнього відпочинку на півострові – значно завищені ціни та менша кількість земляків. Втім і пляжі стали не такими переповненими, як до 2014 року.

Чорноморськ (Джерело - arenda24.com)

Щодо зарубіжних курортів, то менеджер турагентства «Софья – Тур» розповів, що найпопулярнішими напрямками серед полтавців залишаються Туреччина та Єгипет, а також, порівняно з минулими роками, починає рости інтерес до Албанії та країн Прибалтики.

Зробити ж для себе висновки та вибір локації для пляжної відпустки пропонуємо вже вам самостійно.

Опублікована: 22 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація