Яскравий світ для особливих дітей: у Полтаві в центрі «Кортекс» відкрили сенсорну кімнату

Автор: Марина Антонюк, 15 травня, 13:19

Фото: У Полтаві в центрі «Кортекс» відкрили сенсорну кімнату


У центрі відновлення «Кортекс» запрацювала сенсорна кімната, для обладнання якої збирали кошти на ЗМІСТі

На початку травня центр відновлення «Кортекс» відкрив сенсорну кімнату, де фахівець допомагає дітям розвивати свої п’ять чуттів, а також пізнавальні навички та емоційну сферу.

Для обладнання сенсорної кімнати необхідні були спеціальні розвивально-ігрові матеріали та тренажери, тож центр «Кортекс» ініціював збір коштів на обладнання для сенсорної кімнати 4 лютого цього року на платформі ЗМІСТ. Уже в квітні центр отримав необхідне обладнання.

ЗМІСТ відвідав заняття в сенсорній кімнаті й поспілкувався з тренеркою – нейропсихологом Катериною Мироненко. Цього разу на занятті був життєрадісний 8-річний Тихон, який охоче показав, для чого використовується те чи інше знаряддя. З-поміж них хлопчику найбільше до вподоби гойдалка. Дитина сприймає заняття як гру або веселий квест: з різних модулів можна скласти щоразу нову доріжку з перешкодами, а потім їх долати.

Ведуча заняття Катерина Мироненко катає Тихона в ігровому модулі «Бочка»

Однак заняття в сенсорній кімнаті – це не лише гра, а й праця. За словами Катерини Мироненко, сенсорна кімната допомагає розвинути й покращити координацію рухів та роботу вестибулярного апарату. Вона забезпечує повноцінний розвиток будь-якої дитини. В Америці, наприклад, це звичайна практика для шкіл: у сенсорній кімнаті учні знімають напруження та перемикаються з розумової діяльності на інший її вид.

Тихон побудував доріжку з модулів та крісла-мішка

Фахівчиня відмітила, що в центрі «Кортекс» сенсорна кімната укомплектована повноцінно, тому що є всі базові знаряддя: гойдалки, підвісні конструкції, обладнання для роботи з різними матеріалами, для розвитку дрібної моторики, координації рухів, балансу. Вона висловила надію, що завдяки заняттям у сенсорній кімнаті діти з особливими потребами отримають повноцінну допомогу для якнайкращого розвитку.

Долання перешкод – одна з вправ у сенсорній кімнаті

Довідка

Сенсорна кімната – це спеціально організований простір, що містить різноманітні стимулятори для впливу на органи чуттів. Вона може слугувати як для релаксації, так і навпаки – для активізації нервової системи. Подібні кімнати широко використовуються не лише в школах, а й у дитсадках, лікарнях, санаторіях і навіть на підприємствах для відпочинку співробітників.

Центр відновлення «Кортекс» відкрився у лютому цього року. Він приймає дітей з різними видами органічних порушень. Заняття проводяться індивідуально. Щодо показань до лікувальної фізкультури, масажу та занять у сенсорній кімнаті необхідно проконсультуватися з лікарем.

 

 

Опублікована: 15 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація