Qul4itYMdRLx1zYt

Департамент будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ провів засідання, на якому обговорили питання побудови нових сміттєвих полігонів та сміттєпереробних заводів.   Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки затвердили 14 липня 2017 року. Для Полтавської області запропонували досвід розроблення Стратегії поводження з ТПВ в межах субрегіону. Як повідомив директор […]

Департамент будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ провів засідання, на якому обговорили питання побудови нових сміттєвих полігонів та сміттєпереробних заводів.  

Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки затвердили 14 липня 2017 року. Для Полтавської області запропонували досвід розроблення Стратегії поводження з ТПВ в межах субрегіону.

Як повідомив директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан, полігони з’являться в п’яти адміністративних районах області:

«В рамках цієї програми ми поділимо область на п’ять секторів: Полтавський, Південний, Північно-Західний, Центральний, Північно-східний субрегіони. Там побудуємо нові полігони твердих побутових відходів зі сміттєпереробними заводами. У кожному з них буде по одному великому полігону».

Тимофій Голбан

Полігон твердих побутових відходів (ТВП) – інженерна споруда, призначена для захоронення твердих побутових відходів. Вона повинна запобігати негативному впливу на навколишнє природне середовище і відповідати санітарно-епідеміологічним та екологічним нормам.

Полігони є природоохоронними об’єктами і призначені для централізованого збору, транспортування, знешкодження та захоронення неутилізованих токсичних промислових відходів.

Залежно від особливостей розміщення полігонів ТПВ у рельєфі виконують:

  • комплекс інженерних, екологічних і санітарно-гігієнічних вишукувань;
  • оцінку впливу на навколишнє середовище, включаючи середовище життєдіяльності людини;
  • розробку конструктивних і технологічних проектних рішень;
  • обґрунтування заходів щодо зменшення або ліквідації негативного впливу на навколишнє середовище та розвитку небезпечних геологічних процесів і явищ;
  • забезпечення експлуатаційної надійності полігонів ТПВ.

Під час засідання

З обласного бюджету вже виділили 400 тис. грн на розробку детального плану та на вишукування геології та геодезії.

«Ми починаємо роботу з розробки детального плану території, проведення геологічних і геодезичних робіт щодо можливості розміщення цих об’єктів. Вже визначили процедуру замовлення цих робіт і до кінця року розробимо план. Якщо не виникатимуть форс-мажорні ситуації, плануємо закінчити будівництво за рік», – підсумував Тимофій Голбан.

Геодезичні та геологічні дослідження – це невід’ємна частина будівних робіт, вони обов’язкові при проектуванні, надають дані про рельєф і ситуацію на місцевості.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

Loading...