«Вечір вуличних музикантів» у Полтаві 14 серпня
«Вечір вуличних музикантів» у Полтаві 14 серпня

(Фото ЗМІСТу)

Депутати ухвалили закон, який забороняє російську музику в Україні на телебаченні, радіо, розважальних закладах, школах, громадському транспорті, готелях, ресторанах, у кіно та іншому публічному просторі.

Йдеться не про всю російськомовну музику, а про ту, яку виконують чи створили саме російські громадяни.

Співавтор законопроєкту Олександр Санченко розповів виданню «Слух» детальніше про таке рішення.

Коли закон почне діяти?

«Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування. Опублікують його після того, як підпише президент, який своєю чергою має право повернути законопроєкт зі своїми пропозиціями, після чого його потрібно ще раз винести на голосування. Якщо цього не станеться, то десь у жовтні закон набере чинності, Нацрада затвердить нові бланки ліцензій, а телерадіоорганізації муситимуть переоформити свій контент під нові вимоги». 

Як будуть карати за публічне виконання російської музики?

«У законі є обмежувальна норма про публічне виконання, під цю категорію припадає виконання на вулиці та програвання музики з колонок. Наразі відповідальності за це порушення не прописані, для цього потрібен ще один закон. Але поліцейські можуть вимагати припинити вчинення правопорушення, або свідомі громадяни можуть апелювати до порушників».

Як формують білі та чорні списки російських виконавців?

«Білі списки» (перелік музичних виконавців і співаків держави-агресора, які засуджують агресію проти України) буде сформований за результатами розгляду заявок артистів держави-агресора, які бажають бути включеними до «білого списку». Він відкриє для них можливість бути присутніми в нашому телерадіопросторі та гастрольних заходах.

Чорні списки вже сформовані.

Чи заборонена музика, яка виготовлена у СРСР?

«Закон не поширюється на таких громадян, проте їх можна внести до “чорного списку”, адже немає положень, які забороняють вносити туди громадян, які на сьогодні уже померли, або є громадянами інших держав. Ключове – створення загрози нацбезпеці».

Нагадаємо, ЗМІСТ також писав, що у Полтавській громаді потребує дерусифікації майже 200 назв вулиць. 

Loading...