Засідання двадцять другої сесії Полтавської міськради – трансляція

Автор: Ресурс ЗМІСТ, 25 квітня, 09:53

Фото: Пленарне засідання 22 сесії ПМР


Депутати Полтавської міськради сьомого скликання збираються на засідання двадцять другої сесії. На порядку денному – 49 питань.

Сьогодні, 25 квітня, о 10 годину ранку розпочнеться чергова сесія. ЗМІСТ уже аналізував питання, винесені на порядок денний, їх можна переглянути тут.

Зокрема, депутати розглянуть земельні питання, гарантування виплат Європейському банку реконструкції та розвитку за кредитом для «Полтаваелектроавтотранс», зміни до показників міського бюджету, про внесення змін у Програму розвитку житлово-комунального господарства тощо.

Відеотрансляція засідання сесії

__ ________________ __

10:09. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота оголосив про відкриття пленарного засідання 22 сесії. У залі  зареєструвалися 35 депутатів із 42 запрошених.

Олександр Шамота

Відкрили сесію

10:13. До зали засідань з'явилися  полтавці із плакатами з вимогою не допустити виставлення ділянок земель на артскладах для забудови багатоповерхівок. Розпочали слухати виступи громадськості.  Ні цій сесії за пропозицією депутата Дмитра Сенчаковича, вони виступають із трибуни, обличчам до депутатів, а не в кінці зали.

Полтавці протестують проти забудови артскладів

Полтавці протестують проти забудови артскладів

10:26. Полтавка Світлана Яценко звернулася до депутатів із проханням вирішити проблему жителів по вулиці Гругевського, які страждають від ринку "Мотель". За її словами, там ведеться хаотична, майже цілодобова торгівля (із 5 години ранку, і до вечора), розміщенні незаконі МАФи. Секретар ПМР Олександр Шамота доручив заступнику міського голови з питань ЖКГ Олексію Чепурку разом із Інспекцією по контролю за благоутроєм розібратися, чи є там незаконі споруди  і як ведеться торгівля.  Додамо мешканці неодноразово скаржилися на незаконно встановлені МАФи та розпиття алкогольних напоїв на території ринку. 

10:35. Представниця громадськості Олександра Супряженко виступила перед депутатами і нагадала про розташування концтаборів на артскладах під час Другої Світової війни та жертви цивільного населення. Вона запропонувала, щоб спочатку організували розкопки, і, в разі знаходження людських решток, увіковічили пам'ять загиблих і не забудовували місце поховання:

"Сьогодні вранці написала листа майбутньому Президенту Володимиру Зеленському вирішити питання із земельним аукціоном у Полтаві". 

Олександра Супряженко запропонувала виключити питання «Про проведення земельного аукціону в м. Полтава»  із порядку денного, а зокрема пункти 1 та 4, які стосують виставлення на аукціон семи ділянок, які розташовані на території артскладів. Нагадаємо, що про поховання широкому загалу стало відомо у травні 2017 році, коли «Полтававодоканал» прокладав траншею для колектору.  Раніше ЗМІСТ розповідав про історію цього місця під час Другої світової війни.

Виступ Олександри Супряженко

10:50. Полтавець Дмитро Демус у своєму виступі порушив проблему Полтавського дендропарку, який наразі знаходить у стані занепаду. Адже раніше міська влада увагу приділила лише 5% дендропарку - там навели лад, уся ж інша територія перетворюється на смітник та занепадає. Він просить включити парк до туристичного маршруту Полтавщини та звернути  увагу на всю територію, а не лише на частину.

11:08. Депутат Юліан Матвійчук нагадав про радіаційну катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася 26 квітня 1986 року. Героїв вшанували хвилиною мовчання.

11:13. Голова фракції "Батьківщина" Олег Белоножко звинуватив секретаря міськради Олександра Шамоту в тому, що він не зібрав погоджувальну нараду голів фракцій перед сесією. На це Шамота відповів, що учора, 24 квітня, скликали спільну для усіх фракцій комісію та усіх запрошували. Та Бєлоножко все одно назвав скликання фарсом.  

11.19. Голова фракції "БПП" Андрій Матковський наголосив, що так як є багато звернень і від громадськості, і від депутатів щодо налагодження транспортного зв'язку у місті, то потрібн вже вирішувати, а не продовжувати обговорення. Запропонував створити депутатську комісію, аби вирішити проблему і щоб кожен полтавець міг дістатися до роботи.  Секретар ПМР прийняв до відома, та зауважив, що створювати нову комісію немє сенсу.

11.24. Депутати проголосували за виключення трьох питань з порядку денного:

 • 8. Про надання дозволу з проведення експертної грошової оцінки;
 • 46. Про внесення змін до "Положення про порядок призначення та виплати іменної стипендії Полтавської міської ради провідним та перспективним спортсменам міста Полтава".
 • 48. Про звернення депутатів Полтавської міської ради до Президента України, Верховної ради України, Прем’єр-міністра України та Кабінету міністрів України щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності за торгівлю алкоголем у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби.

 11. 28. Депутати проголосували за включення 16 питань до порядку денного:

 • 50. Про надання гарантії Полтавської міської ради для забезпечення-виконання боргових зобов’язань комунального підприємства "Полтаваелектроавтотрнас" Полтавської міської ради за кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для реалізації інвестиційного проекту "Оновлення тролейбусного парку".
 • 51. Про внесення змін в додаток до рішення п’ятнадцятої сесії заходи щодо організацій земельних торгів (аукціонів) у Полтаві.
 • 52. Про надання згоди про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області новозбудованих водопровідної та каналізаційної величних мереж на вул. Яр та пров. Криничному у м. Полтави.
 • 53. Про передачу комунального майна.
 • 54. Про внесення змін до Програми з ліквідації амброзії полинолистої на території м. Полтави 2017-2021 рр.
 • 55. Про внесення змін до Програми поводження з тваринами та регулюванням чисельності безпритульних тварин у м. Полтави 2017-2021 рр.
 • 56. Про внесення змін до Програми реконструкції, капітального ремонту, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених насаджень у м. Полтави 2018-2020 рр.
 • 57. Про внесення змін до Програми розвитку міського електротранспорту м. Полтави 2018-2020 рр.
 • 58. Про зарахування майна.
 • 59. Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми-розвитку освітньої галузі м. Полтава на 2019-2020 роки (зі змінами).
 • 60. Про затвердження Плану організації території Державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви".
 • 61. Про надання згоди на передачу виготовленої проектно-кошторисної документації будівництва капітального ремонту даху будівлі КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "ПОЛТАВСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА №4" по вулиці Пушкіна, 155 у м. Полтави.
 • 62. Про внесення змін до рішення сорок четвертої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 25.04.2014 року "Про надання пільг учням шкіл естетичного виховання комунальної сфери управління м. Полтава".
 • 63. Про затвердження договорів.
 • 64. Про встановлення розміру пайової участі у розвитку інфраструктури міста.
 • 65. Про звернення Полтавської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядку про безоплатну передачу земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків.

12:06. Міськрада прийняла питання № 1 «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік». Серед усього, кошти виділили на новостворений Міський центр громадських ініціатив. Серед питань до змін від депутатів прозвучало чи не буде він на заваді роботі Обласному молодіжному центру. Заступниця міського голови з гуманітарних Людмила Бойченко, пояснила, що саме область і ініціювала створення центру.

Депутат Дмитро Сенчакович запропонував виключити у рамках програми «Турбота» пункт про виділення матеріальної допомоги до Дня медика на загальну суму понад 8 млн грн, адже, на його думку це принизливо писати заяву, тож  краще нпросто виплачувати премію у розмірі 700 грн. Андрій Матковський додав, що програмо передбачена допомога не лише працівникам міських закладів, а й обласних, які розташовані на території міста. Тому запропонував залишити виплати у цьому році, адже у зв’язку з медреформою у 2020-му необхідність може зникнути. Правка не пройшла.

"Щодо простих медпрацівників, то їм кошти будуть в нагоді", – підсумував Олександр Шамота.

Голова фракції "БПП" Андрій Матковський наголосив на порушенні регламенту секретарем міськради Шамотою, оскільки він не може висловлювати позицію фракції. На що Олександр Шамота відповів, що його виключили і це не є проблемою.

12:07. Депутати підтримали питання №2 "Про розміщення, будівництво, експлуатацію та обслуговування будівель і споруд об’єктів інженерної інфраструктури".

12:08. Депутати підтримали питання №3 "Про затвердження проектів розподілу територій, визначення меж або впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань у м. Полтава".

12:12.  Міськрада проголосувала та затвердила питання №4 "Про розроблення документації із землеустрою", №5 "Про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності", №6 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою юридичним та фізичним особам", №7 "Про надання земельних ділянок, передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками".

12:13.  Депутати ПМР підтримали питання №8 "Про надання дозволу з проведення експертної грошової оцінки", №9 "Про розгляд клопотань щодо продажу земельної ділянки".

 12:14. Перейшли до розгляду питання №10 "Про проведення земельного аукціону в м. Полтава". Під час обговорень перший заступник міського голови Андрій Лямін повідомив, що учора, 24 квітня, розмовляв із з представником організації, що проводить розкопки та отримав відповідь:

«До речі, він буде в Полтаві наступного місяця і ми разом із головами фракцій та громадськістю будемо обговорювати. Наразі у нас проводиться аукціон по 10 га. А на дослідження 1 га, організації знадобиться рік і більше. Це мінімум 15 років досліджень, а ми втрачаємо час. Також дослідження 1 га складає кілька млн грн – 2 або 3. І скільки нам на це знадобиться коштів? А якщо ми залишаємо у тому вигляді, у якому воно є – то що це: там звалище».

Під час обговорення: Андрій Лямін, Микола Шевельов, Юрій Трегубов

Андрій Лямін повідомив, що на боці громадськості, оскільки є три місця, де ймовірно знаходяться місця поховань. Наклавши карти, георадарну та аерофотозйомку, встановили, що, можливо, лише на території одного лоту із семи, які виносяться на аукціон, є ймовірність місця, де були розстріли. Так як лише одна ділянка підпадає, то її й досліджуватимуть фахівці.

Начальник управління земельних ресурсів міськвиконкому Юрій Трегубов також додав, що потрапляє лише одна ділянка і вона може бути теоретично знята з аукціону. Знову ж повідомив, що не розуміє, чому питання про артсклади не підіймалося раніше, адже вже пройшли громадські слухання, на яких заперечень ні від кого не надходило.

Дані карт та відомостей аерофотозйомки

Депутат Дмитро Сенчакович запропонував ухвалити рішення щодо аукціонів, але без ділянок на артскладах. На думку депутата, ці території потрібно забудовувати, але після довивчення. "За" правку Сенчаковича проголосували усі депутати одноголосно.

12:50. Депутати прийняли питання: №11 "Про затвердження та погодження документації із землеустрою на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності", №12 "Про передачу на баланс об’єкту "Будівництво спортивного майданчика по вул. Івана Мазепи біля житлового будинку по вул. Івана Мазепи, 32 у м. Полтава", № 13 "Про затвердження розпоряджень міського голови".

12:56. Депутати ПМР підтримали питання №14 "Про приватизацію квартир у житловому будинку ОСББ по вул. Гожулівській, 28", №15 "Про прийняття квартири №162 по бульвару Хмельницького Богдана, 21 в місті Полтаві у комунальну власність міста», № 16 "Про надання згоди на прийняття квартир у комунальну власність міста Полтави".

13:00. Питання №17 "Про внесення змін та доповнень до рішення двадцять першої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 19.02.2019 "Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Полтава, що підлягають приватизації у 2019 році" не підтримали.

13:02-13:48. Депутати проголосували за питання №№18-41. Зокрема, підтримали внесення змін до програм: ЖГК, капітального ремонту ліфтів у житлових будинках, охорони довкілля в місті Полтава, реалізації сімейної та гендерної політики, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку комунальних підприємств галузі охорони здоров’я, економічного і соціального розвитку, соціального забезпечення та соціального захисту населення, "Турбота".

Також затвердили Положення про умови проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу-огляду екологічних агітбригад та екологічних театрів (шоу) закладів загальної середньої та позашкільної освіти, Положення про умови проведення міського етапу щорічної акції "Зелений паросток майбутнього" (операція "Чисте подвір’я"), Положення про умови проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Парки — легені міст і сіл".

13.50. Питання №42 "Про затвердження в новій редакції міської цільової Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки та затвердження порядку проведення міського конкурсу" не пройшло, депутатам не вистачило голосів. 

13.51-14:00.  Підтримали питання №№43-53.  Зокрема, надали гарантії Полтавської міської ради для забезпечення-виконання боргових зобов’язань комунального підприємства "Полтаваелектроавтотрнас" Полтавської міської ради за кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для реалізації інвестиційного проекту "Оновлення тролейбусного парку". Також внесли зміна в додаток до рішення п’ятнадцятої сесії заходи щодо організацій земельних торгів (аукціонів) у Полтаві.

14:02-14:06. Внесли зміни до Програми з ліквідації амброзії полинолистої на території м. Полтави 2017-2021 рр., Програми поводження з тваринами та регулюванням чисельності безпритульних тварин у м. Полтави 2017-2021 рр., (кошти закладені на завершення проекту стерилізаційного центру), Програми реконструкції, капітального ремонту, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених насаджень у м. Полтави 2018-2020 рр.

14:08. Зокрема, у рамках внемення змін до Програми розвитку міського електротранспорту м. Полтави 2018-2020 рр., передбачається закупівля нових тролейбусів. Депутати підтримали дане питання №57. 

14:10-14:20. Депутати проголосували за питання №№58-65. Згідно з ними, внесли зміни та доповнення до Комплексної програми-розвитку освітньої галузі м. Полтава на 2019-2020 роки, затвердили План організації території Державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви". Також внесли зміни до рішення сорок четвертої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 25.04.2014 року "Про надання пільг учням шкіл естетичного виховання комунальної сфери управління м. Полтава". Ухвалили рішення про звернення Полтавської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядку про безоплатну передачу земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків.

14:22. Пленарне засідання 22 сесії Полтавської міськради оголосили закритим.

Кореспондент Віталій Крицький

Опублікована: 25 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація