Засновники фермерського господарства з Полтавщини побудують фабрику з переробки равликів

Автор: Ресурс ЗМІСТ, 6 серпня, 17:36

Фото: Побудують фабрику з переробки равликів (фото - www.facebook.com/uasnailholding)


Компанія Ukrainian Snail Holding планує до сезону 2021 року побудувати в Україні велику фабрику з переробки равликів.

Про це виданню AgroPortal.ua розповів співзасновник фермерського господарства «Равлик 2016» (розташоване в селі Войнівка, що на Чутівщині) та переробного підприємства Ukrainian Snail Holding полтавець Сергій Данилейко.

«У тестовому режимі переробка у нас вже існує в невеликому обсязі. Зараз розсилаємо зразки в різні країни світу і намагаємося знайти канали збуту. Відразу після цього приступимо до будівництва фабрики. Думаю, вона буде побудована до середини-кінця наступного року».

Суму інвестицій Данилейко поки не називає, однак зазначає, що будівництво власної переробки зараз стало необхідністю.

Через поширення коронавірусу і введення карантинних обмежень виробники натрапили на труднощі в плані експорту. Українські равлики експортуються переважно в країни Європейського Союзу. Основний споживач – це ресторани. Після введення карантинних заходів попит з боку ресторанів в грошовому обчисленні впав десь в 10-12 разів.

На колишньому рівні попит залишився тільки з боку переробників, які постачають свій продукт в торгові мережі.

«Переробникам можна здавати равлика. Але їх треба шукати. Це завжди низька ціна, великий обсяг і високу якість», – каже співзасновник Ukrainian Snail Holding.

Тобто, зазначає він, виробникам залишається або налагоджувати співпрацю з переробниками, або організовувати власну переробку в Україні зі збутом готового продукту на азійські і європейські ринки.

«Ми пішли і тим, і іншим шляхом: активно ведемо переговори з переробниками, а також шукаємо покупця на азійських ринках і створюємо свою фабрику переробки. У цьому сезоні нам довелося утилізувати 20 т равлики. Її згодували диким кабанам. Багато інших виробників зробили те ж саме, тому що не змогли реалізувати», – говорить він.

Данилейко додає: в поточному сезоні існує величезна ймовірність того, що равлики будуть викупляти нижче собівартості. На його думку, в разі другої хвилі коронавірусу споживання даного продукту зменшиться ще більше, а ціна впаде до економічно необґрунтованої.

Довідка

Фермерське господарство «Равлик-2016» вирощує два види равликів: Helix Aspersa Maxima і Helix Aspersa Muller. Muller продукує від 80 до 120 яєць, а Maxima — може й до 200. Одна особина дає близько кілограма равликів приплоду. Maxima більшого розміру (важить 20, а то й 40 грамів), але Muller, вага дорослої особини якого становить 8-12 грамів, вважається більшим делікатесом, його м’ясо ніжне, оксамитове, має вишуканий смак (і європейці, особливо французи, поїдають равликів цього різновиду у великій кількості).

Опублікована: 6 серпня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація