Журналіст каналу «ZIK» про Полтаву: «Тут є середовище активних, креативних людей»

Автор: Анна Аксюк, 6 грудня, 11:11

Фото: Журналіст каналу «ZIK» про Полтаву: «Тут є середовище активних, креативних людей»


Учора в книгарні «Зміст» побував український письменник, журналіст, ведучий хард-ток-шоу «DROZDOV» та політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK Остап Дроздов.

І хоча у гостя відбулося поверхневе знайомство з містом, за його словами Полтава є «в плюсах» і тут є активне життя:

«Маю честь вперше бути в Полтаві. Я сюди приїхав з певним своїм стереотипом про Полтаву і про цей цілий регіон центрально-материнська Україна, як його називають. Тому сьогодні я вивчаю його з метою спростувати або підтвердити все те, що я в собі наметикував поверхово.

І наскільки я зрозумів тут є середовище активних креативних людей. Це я бачу по соціальній активності, це дуже добре».

За чашкою кави Остап Дроздов розповідав про політику, вибори, журналістику, любов до країни, нинішнє суспільство.  Звісно ж не обійшлося без обговорення двох романів письменника: «№1. Роман-вибух» та «№2», які вийшли у 2016 та 2017 році.

Коротко він розповів про їх головні ідеї, спершу пожартувавши, що інтриги з назвою третьої книги певно, що не буде.

Він називає себе поганим автором тому, що не вміє презентувати свої книжки. Бо, коли вона виходить, то пускає її жити своїм життям і підтримує хіба, своєю присутністю на заходах.

Тим не менш, Остап Дроздов зізнався, що йому набагато цікавіше бути в статусі письменника, бо у медіа-сфері він має амплуа інтелектуально-провокативної журналістики, де свідомо за самоціль беруться тези на подразнення. І в якийсь момент йому цього стало забагато.

Ще письменник говорить, що він є мандрівник за своєю суттю і має нюх заточений на атмосферу. Таким чином, споживаючи атмосферу, а не фактаж у новому місці.

Про говір полтавців гість сказав , що мовно він «в шизофренії» достатньо типовій для країни, до чого вже звик.

Але загалом Полтава і вся так звана «центрально-материнська Україна» для письменника зараз є найбільш цікавою тому, що це є у доброму сенсі «буферна зона», яка просто є прокладкою між антагоністами – заходом і сходом:

«Тому від того куди пристане центр, буде залежати куди пристане Україна взагалі.

«Завжди дуже тяжко роздуплялася саме центральна Україна. Рефлекси проявляли на найбільші події саме схід і захід. Схід по своєму, тому що їх все це дратувало. Вони дуже швидкі на реакцію. Ну і захід – це такий вважається традиційний патріотичний конгломерат, якому вічно все треба.

А центр завжди придивляється, він довше до того доходить. І це закономірно, тому що сама ідентичність малорос була закорінена саме в центральній Україні, увесь цей пояс. Бо це такі люди – це точно не руські, але і не до кінця такі свідомі накручені, з гострими піками патріоти».

Остап Дроздов говорить, що собі теж придивляється і має надію, що західний вектор переможе, бо видно, що тут він присутній.

Творчу зустріч із письменником у Полтаві допомогли організувати SavePoltava та «Артефакт».

Опублікована: 6 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація