Журналістів Полтави навчали прийомам самозахисту

Автор: Анна Єгорова, 21 липня, 13:02

20 липня ветеран АТО та громадсько-політичний діяч Артем Павлов організував тренінг для журналістів у самому центрі міста – Корпусному саду. Спікер розповів про больові точки людини та як на них ефективно діяти, яких помилок не слід допускати під час самозахисту, а також показав два найпростіші, проте найдієвіші удари.

«На мою думку, знаннями з самооборони мають володіти всі. Тоді менше травмованих і заляканих людей буде. Чому тренінг саме для журналістів? Я сам часто виконую роль журналіста, тому розумію, що колеги зараз найбільш вразливі, вони працюють с певними матеріалами, виставляють статті. І деякі небезпечні люди – кримінал, деякі політичні навіть партії – застосовують фізичну силу. Вважаю це неправильним. Мені хотілося б жити в країні, де журналісти мають можливість вільно працювати, вільно говорити», – розповідає про мотиви своєї ініціативи Артем Павлов.

На тренінг завітало більше десятка полтавців, серед них працівники ЗМІ, інтернет-видань, прес-служб. Попри детальний розбір больових точок людського тіла, тренер наголосив: найкращий спосіб захиститися – не вступити в бійку. Тому й поділився кількома способами, наприклад:

«Головне, ви повинні розуміти: коли вам страшно – ви або втечете, або заклякнете. Коли в людини ступор – це найгірше, але з цим можна самостійно боротися, читаючи, наприклад, книжки про психологію бою. Є й третій тип реакції на страх і екстрим – агресія. Людина агресивно починає поводитися і цим самим лякає супротивника. Так само і ви можете налякати свого супротивника – ви можете сказати йому речі, які змусять відступити».

Артем Павлов насамкінець наголосив:

«Ніколи не здавайтеся. У будь-якій ситуації йдіть до кінця. Так, вас можуть засудити, дати умовний строк, але це краще, ніж смерть».

Тренер дав кілька порад, як підтримувати себе в формі. Хоча б спробувати тренування за методом Табата. Цей спосіб дозволяє тримати м'язи в тонусі, витрачаючи мало часу.

Артем Павлов подякував за участь і наголосив, що проводитиме такі тренінги знову. Зв'язатися з ним можна й особисто – у соціальних мережах.

Богдан Проскуров, позаштатний кореспондент газети «День», розповідає, що в процесі діяльності ще не стикався з агресією у свій бік, проте згоден із тренером, що журналіст повинен уміти себе захистити:

«Певні нюанси справді не знав. Наприклад, як діяти в здавалося би безвихідних ситуаціях».

Журналістка «Полтавського Громадського» Катерина також лишилася задоволеною:

«Мені дуже сподобалося, було цікаво. Для мене це взагалі зовсім нове, адже раніше не займалася бойовими мистецтвами. Тож, дізналася багатого для себе нового. Сподіваюся, що використовувати на практиці не доведеться».  

Прикметно, що за годину до тренінгу в Корпусному парку журналісти влаштували акцію пам'яті відомого столичного колеги Павла Шеремета, який загинув рівно рік тому внаслідок вибуху своєї автівки. Розслідування справи за кваліфікацією умисне вбивство досі триває.

Опублікована: 21 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація