LyA5OKiJTqBI5wuS

Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського святкує своє 20-ліття. Колегіум мистецтв наразі єдиний в Україні загальноосвітній навчальний заклад, який надає початкову мистецьку освіту з образотворчого мистецтва та гончарства. Ідея створення унікальної освітньої установи з’явилася й отримала своє втілення завдяки генеральному директору Національного музею-заповідника українського гончарства, доктору історичних наук, […]

Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського святкує своє 20-ліття.

Колегіум мистецтв наразі єдиний в Україні загальноосвітній навчальний заклад, який надає початкову мистецьку освіту з образотворчого мистецтва та гончарства.

Ідея створення унікальної освітньої установи з’явилася й отримала своє втілення завдяки генеральному директору Національного музею-заповідника українського гончарства, доктору історичних наук, професору Олесю Пошивайлу. За його ініціативи 1997 року, на основі Опішнянської середньої школи №2, було засновано Колегіум мистецтв як структурний підрозділ Музею-заповідника.

Від 2004 року закладу надано окремий юридичний статус. Нині він є однією з шести освітніх установ держави, що знаходяться в підпорядкуванні Міністерства культури України. За його наказом 2014 року Колегіуму мистецтв присвоєно ім’я видатного українського мистця, академіка Василя Григоровича Кричевського.

Святкування ювілею. На портреті Василь Кричевський

За час навчання разом із загальноосвітніми дисциплінами з першого класу учні вивчають гончарство, рисунок, живопис, композицію, скульптуру, основи керамології. Наприкінці кожного навчального року відбуваються традиційні свята творчості, підсумкові виставки.

Учні 11 класу на уроках гончарства проектують і виготовляють у матеріалі випускні роботи. Захист цих робіт – підсумковий етап у вивченні гончарства, результат набутих знань та вмінь.

У Колегіумі мистецтв діє Мистецька рада, до якої входять творчо обдаровані й активні учні та вчителі мистецьких дисциплін.

Вихованці Колегіуму мистецтв – постійні учасники обласних, всеукраїнських та міжнародних олімпіад, ігор та конкурсів зі шкільних предметів, а також образотворчості.

Виставка учнівських творів

Упродовж 20 років роботи учнів та вчителів Колегіуму неодноразово презентувалися на виставках у Вінниці, Дніпрі, Донецьку, Кам’янці-Подільському, Києві, Львові, Одесі, Полтаві, Сімферополі, Харкові.

Понад десятиліття Колегіум мистецтв єднає творчу молодь України та світу під час Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів. За час їх проведення в Опішному побували учасники з Молдови, Росії, Білорусі, Румунії, Болгарії, Туркменістану, Грузії, Китаю, Республіки Гана, В’єтнаму та багатьох міст нашої держави.

Урочистості з нагоди 20-літнього ювілею закладу відбулися 27 жовтня. У рамках заходу відбулася презентація виставки «Шлях 20+», де представили роботи учнів закладу.  

Як зауважила очільниця закладу, заслужений працівник культури України Людмила Овчаренко:

«20-ліття – визначна подія для нас. Ми готуємо у світи покоління талановитих дітей. Випускники Колегіуму мистецтв вирізняються з-поміж інших, тому що вбирають у себе красу мистецтва, усі барвисті відчуття життя, інакше мислять і сприймають світ. Мальовка, форми, творчість, живе спілкування з майстрами – усе йде від землі, від нашого гончарського коріння, на якому зростають учні».

Людмила Овчаренко

Привітав ювілярів і колектив Національного музею-заповідника українського гончарства, що в цей день щиро й по-батьківськи радів за нинішні здобутки закладу.

На святі зібралися учні, вчителі, випускники різних років, колишні працівники, друзі закладу. Привітати колектив Колегіуму мистецтв завітали численні гості – представники Міністерства культури України, державних установ області та району.

Жанна Невкрита, інформаційна служба Національного музею-заповідника українського гончарства

Loading...