Правила користування розділом ПЕТИЦІЇ

Сервіс електронних петицій на базі Платформи zmist.pl.ua – це реалізація можливостей жителів міста Полтави, відповідно до статті 23 Закону України «Про звернення громадян», створити власну петицію з метою висвітлення та вирішення суспільної проблеми, яка, на думку автора, є актуальною, а її вирішення значно покращить соціальні, культурні, екологічні або інші аспекти життя нашого міста.

1. Терміни

  • Електронна Петиція (далі Петиція) – це особлива форма колективного звернення громадян до органу місцевого самоврядування, а саме Полтавської міської ради; з ініціативою, пропозицією, заявою, скаргою (ст. 3 ЗУ «Про звернення громадян»), яка публікується на сайті www.pl.ua в розділі www.zmist.pl.ua/petitions на спеціальному сервісі для створення Петицій та збору підписів під текстом Петиції на її підтримку.
  • Автор Петиції - дієздатна особа, зареєстрована на Сайті www.pl.ua, яка створила і відповідно до даних правил оформила власну Петицію.
  • Платформа – електронний сервіс на для створення та підтримки Петицій.
  • Користувач або Учасник – дієздатна особа, зареєстрована на Сайті, та яка підтримує своїм підписом одну або декілька Петицій.
  • Адміністрація Сайту – особи, відповідальні за процес прийняття, розгляду, модерації та публікації електронних Петицій та належного функціонування Сайту.

2. Загальні Правила

2.1 В електронній петиції має бути викладена суть звернення, ідея або проблема, вирішення якої стосується виключно компетенцій органів місцевого самоврядування чи виконавчих органів м. Полтава.

2.2 Створення та активація облікового запису відбувається один раз.

2.3 Створення, публікація, підтримка Петицій відбувається з облікового запису користувача / автора петиції.

2.4 Протягом 2-х (двох) робочих днів після подання Автором Петиція проходить модерацію Адміністрацією сайту на відповідність правилам. У разі схвалення, Петиція повинна набрати не менше  250 (двохсот п’ятдесяти) електронних підписів протягом 90 (дев’яноста) днів з моменту публікації.

2.5 У разі несхвалення Адміністрацією сайту тексту Петиції, протягом 5 (п’яти) робочих днів Автору надсилається відповідь на електронну пошту з обґрунтуванням причин неможливості її прийняття до розгляду.

2.6 У разі виникнення питань щодо Правил, реєстрації, формулювання заголовку або тексту Петиції, її підпису та інших питань, які можуть виникнути, користувач Платформи має право звернутися до Адміністрації сайту за допомогою або роз’ясненням відповідних питань.

2.7 Електронна петиція, яка в установлений термін не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку передається до відповідного органу як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

 3. Порядок створення Петиції

3.1 Зареєструватися на Сайті.

Для цього необхідно заповнити форму на сторінці «Реєстрація». У реєстраційні формі зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, адреса, е-mail, контактний телефон.

3.2 Ознайомитися та погодитися з Правилами сервісу Петиції.

3.3 Створити Петицію, керуючись обов'язковими Вимогами.

4. Вимоги до Петиції

4.1. Питання, порушене в Петиції, має бути актуальним для міста Полтави.

4.2.У Петиції має бути чітко зазначена суспільна проблема та можливий шлях її вирішення.

4.3. Підтримка та реалізація Петиції повинна вирішувати проблеми соціального, культурного, екологічного та іншого гуманітарного характеру.

4.4. Петиція не може дублювати вже існуючу на сайті Петицію.

5. Забороняється створення Петицій у наступних випадках

5.1. Якщо Петиція створена для досягнення незаконних або заборонених законами України цілей.

5.2. Якщо Петиція створюється з метою власного збагачення або збагачення третіх осіб.

5.3. Якщо Петиція містить заклики до насильницької зміни конституційного ладу або захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж та / або державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України та законами України; заклики до здійснення погромів, підпалів, знищення майна, захоплення споруд, насильницького виселення громадян; заклики до здійснення агресії, релігійної, расової, міжнаціональної або іншої дискримінації.

6. Публікація Петиції:

6.1. Перед публікацією Петиції її зміст та актуальність перевіряється Адміністрацією Сайту та у разі необхідності модерується. Адміністрація Платформи перевіряє Петицію на відповідність Правилам та публікує її в розділі zmist.pl.ua/petitions.

6.2. Перевірка Петиції триває протягом 2-ох (двох) робочих днів з дня її надходження. Цей термін може бути подовжено в разі необхідності вирішення додаткових питань стосовно Петиції, про що додатково повідомляється Автор.

6.3. Інформація про початок збору підписів на підтримку електронної Петиції, яка пройшла модерацію, публікується в розділі «Петиції».

6.4. Відповідальність за зміст Петиції несе її Автор.

6.5. Адміністрація має право зняти Петицію з голосування у разі:

  • втрати Петицією її актуальності;
  • неможливості подальшої реалізації Петиції.

7. Підпис петиції

7.1. Для підпису опублікованої Петиції потрібно ознайомитися та погодитися з Правилами користування блоком «Петицї».

7.2. Зареєструватися на Сайті, заповнити форму на сторінці «Реєстрація». У реєстраційній формі зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, адреса, е-mail, контактний телефон.

7.3. Обрати одну або декілька електронних Петицій, реалізацію яких Ви вважаєте доцільним, та підписати їх.

7.4. Автор опублікованої Петиції або інший користувач для її популяризації та найшвидшого збору необхідної кількості голосів мають право інформувати про можливість підтримки Петиції інших осіб засобом мережі інтернет з використанням гіперпосилання на сайт Організації zmist.pl.ua, Платформу zmist.pl.ua/petitions або в інший зручний спосіб.

7.5. Підтримати одну Петицію можливо лише один раз, скориставшись Вашим обліковим записом.

8. Розгляд Петицій

8.1. Інформація про початок розгляду електронної Петиції, яка в установлений термін набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється у розділі «Петиції на розгляді»

8.2. Після набрання необхідної кількості голосів у встановлений термін, Петиція буде розглянута Адміністрацією протягом 10 робочих днів. Цей термін може бути подовжено для уточнення певних питань.

8.3. На розгляд підтриманої Петиції може бути запрошений її Автор.

8.4. Після доопрацювання Петиція буде оформлена у відповідне звернення від громадян, Проект рішення Полтавської міської ради або інший офіційний документ та передана для подальшого опрацювання до органів місцевого самоврядування.

8.5. Процес подальшого розгляду документу буде контролюватися Адміністрацією.

8.6. Автор петиції та підписанти будуть проінформовані про кожен етап реалізації ініціативи.

9. Згода користувача

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Користувач надає згоду Адміністрації сайту на обробку персональних даних з метою ідентифікації користувача для сервісу електронних Петицій Платформи.