Цьогоріч росіяни забрали в українців літо, а в багатьох – життя. Через комендантську годину уже не зустрічали світанки, через міни та пастки окупантів не влаштовували прогулянки в лісі. Ворожі ракети вкрали спокій та можливість насолодитися теплом, вечірками й фестивалями. Головним завданням для фронту стало втримати ворога й повернути своє, а для тилу – підтримати фронт. Погодьтеся, тут уже нікому не до вечірок.
Літо 2022 не схоже на жодне попереднє. Усе злилося в один суцільний день зі звуками сирен та вибухами, що почався 24 лютого. Замість гучної музики лунали сповіщення про «повітряну тривогу», а містяни йшли не на рейви, а на курси поводження зі зброєю та ставали на захист країни.
Згадуємо якими могли й мали бути літні місяці для жителів Полтавщини, якби не війна, та якими вони були насправді.
Червень 2021/червень 2022
Перший місяць літа зазвичай насичений подіями. Торік полтавці відвідували змагання з тріатлону, отримували дозу адреналіну на перших автоперегонах на новій бетонній дорозі. Їздили на фестиваль гончарства в Опішні та змагання з мотоболу. Це лише маленька частина з того, що відбувалося.


27 червня 2021 року під Полтавою відгримів «КолоСальний мотофест». На фест з’їхалися байкери з різних куточків України, рок-гурти зіграли свої найгарячіші хіти, а гості веселилися до ранку. Цьогоріч він мав відбутися вп’яте.


Натомість ця дата у 2022 році стала найкривавішою для Полтавщини. Російські окупанти обстріляли ракетами Кременчук. Тоді ракети поцілили у завод «Кредмаш» та ТРЦ «Амстор», від останнього удару постраждали майже сотні людей.
Торговельний центр обстріляли ракетами Х-22, випущеними з далеких бомбардувальників Ту-22 М3. Літаки злетіли з аеродрому Шайківка, а пуски здійснювалися з Курської області. Звістка про удар ворожою ракетою по торговельному центру Амстор, де перебували сотні людей, сколихнула всю країну.

Розбір завалів зруйнованого ТРЦ «Амстор» тривав 6 днів. Внаслідок такого звірства росіян загинула 21 людина та 1 досі залишається безвісно зниклою. Також 59 людей госпіталізували до лікарні.


Липень 2021/липень 2022
Торік найспекотніший місяць літа запам’ятався концертами гуртів та вечірками до ранку.
Полтавці відвідували фестиваль активного туризму та дозвілля Poltava Outdoor Weekend, який організували у місті. Там займалися орієнтуванням, етнотуризмом, пішими та велопрогулянками. Разом з друзями зустрічалися на фестивалі фарб у парку Перемога та готувалися до вечірніх концертів.


Цьогоріч все змінилося. Тепер замість класичного активного дозвілля люди обирають тренінги з тактичної медицини та правил поведінки під час обстрілів. Ці знання зараз допоможуть зберегти життя та здоров’я.


А замість того, щоб насолоджуватися піснями улюблених виконавців, або треками діджеїв, цим літом полтавці слухають завивання сирени. Станом на липень сирена в області пролунала 408 разів і продовжує «виходити на біс».
Серпень 2021/серпень 2022
У серпні було чимало цікавих подій, які завдяки росіянам не вдалося відтворити цього року.
Чого тільки вартий «Гелон фест» та фестиваль борщу в Опішні. На етнофестиваль до Більського городища приїхали майже 3 тисячі гостей. На фесті представили знахідки, що знайшли у Більському городищі, показували скіфські бої та реконструкції подій. Також там можна було придбати вироби майстрів з Полтавщини.
Геродот пригощав вином, а Діоніс хвалився щепленням Pfizer проти коронавірусу. Таким був початок фестивалю торік.


На «Борщик у глиняному горщику» також їхали з різних областей країни, щоб скуштувати майже 80 різновидів борщу.
До наймасштабніших заходів увійшов і Сорочинський ярмарок. Торік він розпочався 17 серпня. З рання на ярмарку вже було чути гомін, люди діставали свій крам, найкращі вироби та наїдки. На ярмарок приїхали майже 400 майстрів народних мистецтв зі всієї країни. Цього року у Великих Сорочинцях не ярмаркують. Захід скасували вдруге за історію існування. Першою причиною став коронавірус, другою – війна.


Торік в кінці серпня жителі області відривалися на «Решетилівській весні» та готувалися відвідати «Опішня Сливафест». Цього року окупанти вкрали таку можливість, натомість завдавши ракетних ударів по Миргороду та «денацифікували» шматок дороги у Великобагачанській громаді.

Літо 2022 запам’яталося запеклими боями, гіркими сльозами полтавців рідні яких полягли за незалежність України та підступністю північних сусідів, яких ми помилково вважали людьми. Сьогодні українці відважно борються за перемогу, яка неодмінно настане й після цього повернуть собі літо.