Будівельники твердять, що зводять біля екс-кінотеатру Котляревського двоповерховий туалет

Автор: Наталія Норіцина, 12 лютого, 13:27

Фото: Інтер'єр будмайданчика біля екс-кінотетару Котляревського


Сумнівне будівництво в центрі міста триває. У прибудові до екс-кінотеатру імені Котляревського уже з’явилися сходи на другий поверх. Правоохоронці вкотре зафіксували порушення законодавства та склали відповідний протокол. Водночас триває розслідування щодо законності дій орендаря приміщення пам'ятки, ТОВ «Старнайт». 

Попри заборону Державної архітектурно-будівельної інспекції та відкриту кримінальну справу, будівництво біля Будинку дворянського зібрання продовжуються.

12 лютого зранку активісти помітили, що на об’єкті працюють робітники, носять будівельні матеріали та час від часу заходять до приміщення. Юрист та громадський діяч Вячеслав Кущинський викликав правоохоронців. За кілька хвилин на місце події з’явилися патрульні поліцейські та слідчо-оперативна група.

Усередині прибудови правоохоронці та активісти застали чотирьох чоловіків. Один з них повідомив, що працює тут неофіційно, а будують вони двоповерховий туалет і укріпляють пам’ятку.  

Біля прибудови до екс-кінотетару Котляревського

Троє інших чоловіків свою причетність до будівництва заперечують. Один з них повідомив, що прийшов у гості, і покинув приміщення. Поліція не знайшла підстав, аби затримати його та встановити особу. Другий чоловік розповів поліцейським, що прийшов переодягнутися, адже працює на вулиці двірником, до речі, також неофіційно. Третій зазначив, що прийшов попити чаю.

Під час огляду об’єкту активісти та поліцейські виявили кілька металевих сходів, які ведуть на майбутній другий поверх. Кріпляться конструкції до стін Будівлі дворянського зібрання, цегляна кладка пам’ятки  зазнала помітних руйнувань. Також в одній зі стін будівлі будівники пробили двері.

Сходи нагору (прибудова до екс-кінотеатру Котляревського)

Прибудова до екс-кінотеатру Котляревського

Правоохоронці зафіксували факт незаконного будівництва та склали протокол. Депутат міської ради та співзасновник ГО «SavePoltava» Юліан Матвійчук також написав відповідну заяву. Ці документи будуть долучені до кримінальної справи, стверджують поліцейські.

Громадський активіст, керівник ГО «SavePoltava» Віктор Трофименко говорить, що через такі втручання  будівля узагалі може повністю зруйнуватися.

«Будівля руйнується все більше і більше. Коли проводилася експертиза з ініціативи прокуратури та ухвали Октябрського районного суду, було визначено, що двоє дверей пробито в несучих стінах, пошкоджено перекриття даху. Якщо будівельні роботи будуть продовжуватися, маємо реальний ризик назавжди втратити цю пам’ятку».

Підприємці з ТОВ «Старнайт», орендарі землі та приміщення екс-кінотеатру, на місці події не з'явилися. 

Юліан Матвійчук і поліцейські оформлюють заяву

Нагадаємо, впродовж 2017 року відбулося кілька акцій протесту проти забудови.

Уже з весни минулого року триває досудове розслідування. 27 жовтня прокурор, слідча та представники громадськості здійснили огляд технічного стану будівлі, у ході якого виявили низку порушень. Правоохоронці просили суд заарештувати всю будівлю екс-кінотеатру для ведення слідчих дій. Однак суд відмовив через брак підстав для арештуАпеляційну скаргу прокурора не прийняли, бо він спізнився зі строками її подачі. Тоді ж він висловив намір арештувати техніку та повідомив про проведені обшуки. І 21 грудня 2017 року суддя Шевська погодила арешт техніки.

Чи направлять матеріали до суду в найближчий час – стане відомо після здійснення судової експертизи.

Договір оренди між містом і підприємцями дійсний до кінця року.

Відкрите провадження стосується двох статей Кримінального кодексу – самовільного будівництва (ч.1 ст.197-1) і пошкодження пам’ятки (Ч.3 ст.298). Перша передбачає штраф від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, друга – позбавлення волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

 

 

Опублікована: 12 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація