Міськрада не давала дозволу на нову прибудову до екс-кінотеатру Котляревського

Автор: Каріна Тютюнник, 13 березня, 16:43

Фото: До екс-кінотеатру Котляревського добудували ще одну споруду


Розширення прибудови до екс-кінотеатру Котляревського – незаконне. Такої думки про нову «пекарню», яку нещодавно добудували до ресторану «Тераса», Управління з питань містобудування та архітектури виконкому міськради.

Як повідомляє Управління у відповідь на звернення депутата міськради Вадима Ямщикова, вони не давали дозвіл на розміщення цієї споруди.

Згідно з діючим нині паспортом прив’язки майданчика з накриттям по вул. Соборності, 31 (він же ресторан «Тераса»), ніякої додаткової прибудови до нього бути не має. А відповідно до Наказу Мінрегіонбуду, «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд», будь-які відхилення від паспорту не допустимі.

Власникам, ТОВ «Старнайт», перед зведенням необхідно було спочатку звернутися із заявою до Управління з питань містобудування та архітектури щодо внесення змін до паспорта прив’язки. Проте, як повідомляють в Управлінні:

«З письмовою заявою щодо намірів зміни естетичного вигляду тимчасової споруди, розмірів та функціонального призначення, власник відповідної тимчасової споруди не звертався».

Нова прибудова до екс-кінотеатру Котляревського

Проте, є ще один момент, на який потрібно звернути увагу. Як розповідає член консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Полтавської ОДА, кандидатка архітектури Оксана Бєлявська, все, що будується біля екс-кінотеатру Котляревського (він же будинок Дворянського зібрання) і так є незаконним:

«Що стосується будівлі Дворянського зібрання, то все, що відбувається навколо неї, все є незаконним будівництвом, тому що будувати в зоні охорони пам’ятки архітектури національного значення заборонено. Навіть якщо вони б звернулися до цього Управління, всеодно те, що будується, це суперечить законодавству по охороні культурної спадщини в Україні».

З приводу цього питання ми звернулися до начальника Управління Миколи Шевельова, однак спілкуватися він відмовився. Тому про подальші дії міської влади щодо прибудови до прибудови, дізнаємося згодом.

Нагадаємо, ресторан «Тераса», прибудований до колишнього кінотеатру Котляревського, почав розширюватися 23-го лютого. З боку вулиці Соборності до нього прилаштували невелике приміщення. За словами працівників ресторану, там, начебто, має бути пекарня. Наразі всередині споруди працівники продовжують роботи.

Зазначимо, крім цієї споруди ТОВ «Старнайт» наразі незаконно зводить двоповерхову споруду біля будинку Дворянського зібрання. За словами працівників, там має бути туалет. Нині попри відкрите кримінальне провадження та приписи Державної архітектурно-будівельної інспекції, будівництво триває.

Опублікована: 13 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація