Без батареї та подушки – як живеться безпритульним тваринам у Полтаві взимку

Автор: Людмила Стребко, 5 грудня, 16:15

Фото: Без батареї та подушки – як живеться безпритульним тваринам у Полтаві взимку


Зима цьогоріч розпочалася з собачого холоду: десятиградусних морозів, снігу та пронизливого вітру. Але як живеться при мінусових температурах тваринам, які обділені людською турботою та теплом і перебувають в притулках? І чи є взагалі в них умови для життя взимку ?

 

 

Зал очікування на нових господарів

Близько 140 тварин утримують в Полтавському пункті перетримки КАТП 1628, на цій же території діє і громадська організація «Барбоскіни», яка передбачає працю та допомогу волонтерів тваринам.  На даний час в пункті проживає 121 собака і 17 котів, кожен з яких чекає на нового господаря. А доки такий не з'явився – про них турбуються тут. Розповісти більше про життя притулку саме в зимовий період погодилась Юлія Явір, фахівець з ідентифікації і реєстрації безпритульних і домашніх тварин Полтавського КАТП 1628.

Відомості про тварин на пункті перетримки 

Юлія розповідає, що в зимовий час тваринам доводиться тяжче, бо вони потребують більшої кількості харчів і, звичайно, гідних і теплих умов для існування:

«Ми звертаємось до міської влади з проханням допомогти покращити умови для тварин в зимовий період. І сподіваємося, що нам це вдасться. Адже взимку увага до тварин посилюється».

Тварини у пункті перетримки

Тварини у пункті перетримки

Проте, попри ті кошти, які виділяє місто на центр перетримки тварин, керівники КАТП завжди сподіваються на підтримку пересічних громадян. Як додала пані Юлія, не так важливо, якою саме буде допомога, головне, що вона буде. Адже людей, які могли б подбати про тварин, бракує.

В організації зазначають, що будь-хто може допомогти їжею, ліками чи покращенням умов проживання. Приміром, якщо є час, можна змайструвати нову будку чи допомогти відремонтувати вольєр. Якщо Ви хочете допомогти, але не маєте змоги вкластись фінансово або працювати фізично, у притулку є графік вигулів, і Ви можете прогулятися із тваринами.

Також Юлія Явір ділиться, що саме завдяки небайдужим та волонтерам життя тварин взимку і в будь-яку іншу пору стає легшим.

Потреби тварин та чим їм можна допомогти


Зимові хвороби безпритульних тварин

Зимою безпритульні тварини найчастіше хворіють на распіраторні захворювання та страждають від переохолодження. Юлія Явір розповідає, що в КАТП 1628 таких випадків з тваринами не було, але волонтери підбирають таких собак чи котів і вже напряму відвозять їх до ветеринарних клінік, де власне і лікують. Зауважують, що після переохолодження собака може отримати ускладнення нирок чи легенів. Які потім ведуть за собою потребу у регулярному лікуванні, без якої тварина не зможе повноінно жити  далі.

Тварини у пункті перетримки

Юлія Явір: «Взагалі, якщо у собаки непоганий імунітет то вона може швидко одужати і більше не потребувати препаратів. Тут слід ще сказати, що собаки страждають на ті ж хвороби і недуги, що і у людей. І в більшості випадків вони також потребують лікування та пильного догляду».

тварини у пункті перетримки

На території пункту перетримки є собаки, які мають проблеми зі здоров'ям через переохолодження або внаслідок не надто приємних ситуацій.

Одна з таких — Белла, у якої відсутня передня лапа. Жінка розповідає, що це сталось в зв'язку з тим, що у нозі було забагато куль, через які відбулось загнивання і собака втратила кінцівку. Також у пункті живуть  собаки, які вижили після ДТП, в котрих після операцій невдало зрослись лапи.

Піклуються тут і про 12-літнього Рема, у якого проблеми з серцем та печінкою. Його колишні господарі відвезли до лісу та прив'язали до дерева. Проте грибники, які були неподалік, побачили собаку і зателефонували в притулок. За Ремом доглядають і нині, як говорить Юлія Явір, він потребує регулярного огляду та препаратів.

Також, три роки тому біля Корпусного парку знайшли вівчарку, у якої, як вирішили люди за першими ознаками, було отруєння. Але після обстеження, виявилося, що пес страждає на епілепсію, і час від часу у нього бувають судоми. Він як і всі інші хворі собаки теж приймає препарати та оглядається ветеринарами.

Тварини у пункті перетримки


З кожного по дошці – собакам будки

Також нагадаємо, що нещодавно на нашому сайті проходив збір коштів на створення нових будок для собак, в ході якого вдалось зібрати потрібну суму.

Але чому нове житло для собак ще не на місці, ми запитали у Олега Городчаніна (волонтер і один з відповідальних за встановлення будок).

Волонтер розповідає, що створення будок на даний момент вже на завершальній стадії, і станом до 10 грудня, готові собачі «будинки» вже будуть на території КАТП 1628.

«Усього ми запланували зробити 7 будок. Над ними працюємо вже приблизно місяць, і вже майже завершили. А отже вже зовсім скоро в наших нових будках вже житимуть тварини».

Також Олег Городчанін зауважує, що місто має звертати значно більше уваги на безпритульних тварин і заохочувати громадян допомагати їм своїми силами. Відтак, додає, що акція зі створення будок повинна змусити людей задуматись, як будуть зимувати тварини і чи зможуть перезимувати взагалі, якщо їм не допомогти.

Тварини у пункті перетримки

Ділиться думками і стосовно того, що не розуміє, як із такою кількістю безхатніх котів і собак люди знаходять кошти і бажання купувати породистих тварин. Адже, проявивши доброту і взявши одне кошеня додому, ти апріорі рятуєш тварину від голоду чи загибелі. Тим самим власноруч зменшуючи кількість безпритульних.

 

Аби купити тварину потрібні гроші, а взяти з вулиці – серце

Як розповіла Юлія Явір, до них часто приходять бажаючі забрати тваринку додому. Жінка зазначає, що знаходять свій дім в середньому 15-20 котів та собак на місяць. Не приховує, що мріють, щоб бажаючих брати тварин у «Барбоскіних» ставало більше.

Розповідає, що попит серед людей, є не лише на цуценят, як всі звикли думати. Приводить до прикладу ситуації, коли собі забирали тварин віком від 8 до 12 років, які і нині проживають у квартирах з новими господарями. Якщо ж поцікавитись котячою частиною КАТП, то тут мешкає 17 котів, вік яких складає 2-3 роки. Юлія розповідає, що всі коти здорові, стерилізовані та усім їм зроблені щеплення. А також є досить дружелюбними та неагресивними.

Тварини у пункті перетримки

Зазначають також, що з 121 собаки є 10, які хворіють. Вони на пункті перетримки постійно, так як час від часу потребують ветеринарної допомоги та посиленого догляду, який, на жаль, не кожен новий господар зможе надати.

Тварини у пункті перетримки


А шо ж там міськрада?

Дізнатись позицію та погляди міськради стосовно ситуації з безпритульними тваринами в зимовий час вирішили в голови наглядової ради центру захисту тварин та живої природи «Юний європеєць» та депутатки міськради – Матвєєвої Майї Кадирівни.

Депутатка розповідає, що 2018 рік, став роком зрушень і нових результатів у питанні безхатніх тварин. Якщо Полтава й надалі працюватиме в такому темпі, то кількість таких тварин буде зменшуватись на вулицях містах, а якщо вони і залишаться, то будуть стерилізовані і матимуть всі потрібні щеплення, про що свідчитиме бірка жовтого кольору на вухах тварин. Також зазаначають, що з появою стерилізаційного центру в місті ще більша кількість собак і котів знайдуть свій притулок і будуть врятовані від голоду чи холоду.

Тварини у пункті перетримки

Тварини у пункті перетримки

Якщо говорити про зимовий період, то Майя Матвєєва зазначає, що він доволі тяжкий для всієї живої природи. Але завдяки допомозі волонтерів тварини зможуть перезимувати і бути врятовані від жорстких погодних умов. Акцентує увагу і на тому, що люди не повинні соромитись допомагати, тим паче в холодні дні. Адже врятувати життя кота чи собаки, які живуть біля під'їзду значно легше, аніж здається.

Майя Матвєєва: «Наша проблема в тому, що волонтерів зараз дуже бракує. А ті, що є не в силах самостійно охопити всі регіони і прогодувати чи прихистити тваринок».

Також депутатка розповідає, що проблему безхатніх тварин поглиблюють самі ж люди: тоді, коли викидають тварину з дому, залишають на сміттєзвалищі чи взагалі випускають посеред лісу з небажаним потомством. На думку Майї Матвєєвої, питанням стерилізації треба займатись відразу, як у Вас з'явився домашній улюбленець. Але чомусь українці часто нехтують культурою виховання тварин і в певний момент вирішують, що найкращим варіантом буде залишити тварину напризволяще. Натомість юне покоління починають привчати до правильного поводження з тваринами ще зі школи, що нині і практикується серед полтавських навчальних закладів.

Тварини у пункті перетримки

Тварини у пункті перетримки

...

Отже, проаналізувавши думки опитаних нами людей, можна зробити висновок, що за останні роки питання безхатніх тварин стає актуальним і головне, влада починає діяти в цьому напрямку. Створення стерилізаційного центру, про який нам анонсують, збільшення кількості волонтерів, благодійні акції та небайдужість людей все це зможе полегшити життя тварин, яким, на жаль, не пощастило з господарями. А доки зима лише розпочинається, знайдіть в собі силу чи виокреміть час і допоможіть таким притулкам. Адже зайві теплі речі, килими, будматеріали краще відправити для полегшення існування тварин взимку, аніж засипати ними сміттєві баки. І, врешті, допомагайте братам нашим меншим.

 

 

Фото Олега Журавльова

Графіка Юлії Деркач

Обкладинка Марини Зевако

Опублікована: 5 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація