Бізнес-мандати: перелік інтересів депутатів Полтавської міськради

Автор: Максим Самойдюк, 22 лютого, 13:19

Фото: Перелік інтересів депутатів Полтавської міськради


Які інтереси мають депутати в Полтавській міськраді? Ми вирішили дізнатися про те, який бізнес мають можновладці та яку фінансову вигоду мають від «служіння державі».

Для початку: немає нічого поганого в тому, що людина взяла відповідальність та створила власний бізнес. Немає нічого поганого, що маючи успіхи у власній справі людина вирішила взяти відповідальність за кошти громади та пішла у депутати, аби ділитись досвідом управління.

Навіть захист інтересів свого бізнесу за допомогою владного ресурсу також в деяких країнах є норма. Принаймні, якщо цей захист законотворче врегулюваний. Проте не є нормою, коли бізнес повністю залежний від владного ресурсу або навіть створений завдяки цьому ресурсу.

Ми склали антологію бізнесменів у Полтавській міськраді, аби ви краще розуміли, які інтереси у місцевих депутатів. Для зручності ми розбили матеріал на фракції.

solidarnist

 

Говоримо БПП «Солідарність» – маємо на увазі Петро Порошенко Андрій Матковський. За деклараціями представників цієї фракції лише двоє мають бізнес. Окрім Андрія Всеволодовича, відповідний є у В’ячеслава Федоряки, якому належить 20% акцій Полтавського ремонтно-вагонного заводу.

Останній за два останні роки отримав 4 замовлення на ремонт тролейбусів від КП «Полтаваелектротранс» на загальну суму 6,25 млн грн. Також оголошений тендер на переобладнання ще двох полтавських тролейбусів. Орієнтовна сума замовлення 6 млн грн. Не дивно, що нещодавно депутат перевівся до транспортної комісії.

Повертаємось до Андрія Матковського. Майже весь його бізнес записаний на його «половинку» – а саме, на Вікторію Матковську. Велика частина цього бізнесу невигадлива – надання в оренду приміщень. Але є і власний телеканал, який, до речі, отримує фінансування з міського бюджету.

Послугами страхової компанії «Залізничні шляхи», яка теж належить дружині Андрія Матковського, користуються деякі полтавські бюджетні організації. Наприклад, КП «Декоративні культури», КП «Спецкомбінат ритуально-похоронних послуг» та виконкоми Шевченківської та Київської ради.

Також окремо варто сказати про «Комерц Еволюшен», де працює депутат цієї фракції Юлія Мелкумова. Це підприємство контролює рекламні площі, а саме сіті-лайти та бігборди у центрі міста. Власником істотної участі в ньому є Вікторія Матковська.

ПП ПБТІ «Інвентаризатор» – підприємство, що торгує та оформлює технічні паспорти всьому, що не рухається. Директором там є депутат БПП Володимир Корчака, а належить воно згідно з документацією, Тетяні Ловцовій. Остання, судячи з цієї ухвали, надає бухгалтерські послуги підприємствам Андрія Всеволодовича.

Саме у неї правоохоронці проводили обшуки по справі розкрадання коштів при ремонті полтавських доріг. Тож, на думку правоохоронців, Андрій Всеволодович більше, ніж звичайний полтавець, зацікавлений в їх ремонті.

Майже весь український бізнес Андрія Матковського поєднує один факт: зареєстрований він у другій половині нульових. Посприяло ж цьому економічне зростання до світової кризи чи крісло міського голови, ми не знаємо.

Про австрійській бізнес відомо мало, проте журналісти відшукали невеликий фітнес-клуб у Відні.

sovist ukrainy

У цьому розділі немає Олександра Мамая, адже він вже член «Опозиційної платформи – За Життя»  був міським головою, а не депутатом. Але родина Олександра Федоровича тут представлена його падчеркою Іриною Климко.

На неї, разом з сестрою Олександра Мамая Вікторією Ширмовською, записані «залишки» «Інтерагро» – агропідприємства, що принесло родині перший великий капітал. Також Ірина Климко разом з донькою Олександра Мамая Наталією Веретейніковою володіє «Полтава Реал Естейт Групп». Це підприємство надає офісні приміщення в оренду. Більшість площ придбано в кінці 2018 року, і розташовані в центрі Києва. Також на це підприємство записано низка автівок класу люкс.

ПП ТД «Вертекс» належить Володимиру Бакуменко – чоловіку Ірини Климко. Підприємство заробляло гроші на Макухівському сміттєзвалищі. Заради справедливості відмітимо, Олександр Мамай цього не приховував.

На вивозі сміття намагалось заробити й інше підприємство родини Ірини Климко – ТОВ «Депот груп», яким вона володіє разом з однопартійцем Максимом Голдишем. Воно у 2017 році з найдорожчою пропозицією перемогло на тендері щодо постачання шин для КП «КАТП-1628» (що вивозить сміття з ваших контейнерів) на мільйон гривень.

Конкурував тоді ТОВ «Депот груп», між іншим, з «Вересень ЛТД», що належить Володимиру Бакуменко. Сімейний тендер. Проте, після публікацій в ЗМІ, влада передумала замовляти шини в падчерки міського голови. Хепі енд.

Також Ірина Климко управляє акціями кіпрської компанії «Mamarel services limited», що теж належать Олександрові Мамаю. Такий собі сліпий траст від Олександра Федоровича.

Вищезгаданий Максим Голдиш крім долі в «Депот Груп» контролює ТОВ «Трек Сервіс Контроль». Хоча і власником підприємства записана його мати – Лариса Голдиш, яка мешкає у Керчі. Це підприємство, фактично, приватна диспетчерська в часи каденції Олександра Мамая. Вона контролювала перевізників у місті й відбирала документи для конкурсу на перевезення. Дуже зручно, якщо крім тебе на ринку більше нікого немає.

Григорій Сахно також має що здавати в оренду. Для цього у нього є ПП «Центр». Ще він з дружиною володіє ТОВ «Нове відродження», і це не церква. Це підприємство роками організувало харчування у школах, і отримувало за це кошти з бюджету.

У володінні депутата Володимира Левченко є ПП «Сирена Ойл», яке постачає мастильні засоби до комунальних підприємств міста, зокрема «Полтаваелектротранс» та «Декоративні культури». ТОВ «ТД “Лев”» займається здачею техніки в оренду. Проте саме на базі цього підприємства створений ТОВ «Будкомплект», засновником якого є зять депутата Олександр Олепір. Це підприємство фактично замінило собою КП «Ремліфт» і зараз монопольно, за бюджетні кошти, обслуговує всі ліфти в будинках ЖЕО-2.

Володимир Медяник не має бізнесу, але Євгеній Духно, що зареєстрований за однією адресою з сестрою депутата Наталією Духно, – успішний стартапер.  У травні 2017 року він відкриває ФОП і одразу отримує від УЖКГ 7 підрядів на 6 млн грн щодо ремонту трубопроводів. Контактним номером у реєстрі фізичних осіб він вказав особистий номер дружини Володимира Медяника – Ольги.

Уже через два місяця підприємець відкриває  ТОВ «Термо альянс груп», із яким управління УЖКГ укладає ще 13 договорів на 7 млн грн щодо ремонту будинків . Контактний номер вже інший, проте його власниця проживає в Києві і навіть не знала про існування цього підприємства.

Цікавим є і той факт, що з декларації депутата відомо – його дружина Ольга Медяник двічі відкривала та закривала свій ФОП. У 2016 році за місяць існування через її ФОП пройшло 1,5 млн грн. Судячи з КВЕДу, займалась вона неспіціалізовною оптовою торгівлею. У той самий період проіснував ФОП і сестри депутата, Наталії Духно, яка по КВЕДу займалась посередництвом в оптовій торгівлі.

Уже у 2017 році Ольга Медяник та Наталія Духно знову відкривають ФОПи (разом і з Євгенієм Духно). Усі троє протягом року знову закривають їх (Ольга та Євген в один день). Через ФОП Ольга Медячник знову пройшли ті ж самі 1,5 млн грн.

Тепер переходимо до гігантів «Совісті України» – Владислава Киви та Ліліани Бєлашової. Їх родини є бізнес-партнерами в низці агропідприємств. Також вони контролюють банк «Українській капітал». Але для нас важливим є газовий бізнес Ліліани Бєлашової.

Ми вже повідомляли, що наближені до неї підприємства («Газоторгова компанія» та «ГК «Інвестсервіс») роками поставляли газ до комунальних підприємств міста, а також до «Полтаватеплоенерго». Цікавим моментом є те, що за однією адресою з «Газоторговою компанією» прописане ТОВ «Індустріальна газова компанія» – засновником є Богдан Кива (син Владислава Киви).

ridne misto

 

Депутат «Рідного міста» Дмитро Батигін є власником офіційного дилера «Тойота» в Україні. Іноді місто замовляє в його підприємства деталі для службових автомобілів. Олександр Кудацький є власником заводу медичного скла, у якого місто ще не робило замовлення.

У власності Тараса Бойко перебуває (наприкінці 2018 засновник змінився) підприємство з непопулярним в наших краях назвою «Газпром-Полтава». Проте до російського гіганта воно немає відношення. Воно займається постачанням промислового газу, зокрема до «Полтававодоканалу».

Також наближена до Тараса Бойко ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини» отримала в центрі міста в оренду приміщення по вулиці Коряка,5. При цьому, не за ринковою ціною. Сам депутат, хоча і мав інтерес, проголосував за це рішення.

batkivshina

Найбільший бізнес тут має депутат Андрій Соколов – власник ТРЦ «Конкорд» та мережі кінотеатрів «Візорія». У той час, Олег Бєлоножко та Дмитро Петров спеціалізуються на наданні в оренду власних приміщень. Обидва депутати мають у власності МАФи (принаймні, отримували на дозволи їх зведення). Зокрема, Дмитро Петров має відповідні на зупинці Зигіна. Лідер фракції, окрім тимчасових споруд викупляв нежитлові приміщення у міста без аукціону. Про це чекайте окремий матеріал, що невдовзі вийде на нашому ресурсі.

svoboda

sdp

samopomich

Ці фракції ми об’єднали, через відсутність у їх представників великого капіталу. Виділяться тут представник «Самопомічі» Юрій Бойко, який представлений на ринку реклами та має власне інтернет-видання. Його однопартієць Сергій Бутко керівник «Полтаваавтотрансу» – мережі автостанцій у місті.

Будівельне підприємство СДПшника Юрія Синяка ПП «Дімас-2008» у минулому році отримувало підряд від обласної влади на 1,3 млн грн. Але на місцевому рівні ще не «світилось».

Єдиний представник бізнесу Анатолій Костенко від «Свободи» в міськраді пов'язаний з агропідприємствами. Тому точок дотику з міськрадою в нього у цьому напрямі немає.

 

Ну шо?

Ми написали цей матеріал, аби показати, що бізнес деяких депутатів, або був створений, або цілком залежний від їх владного ресурсу: МАФи, нежитлові приміщення без аукціону, підряди без тендеру або монопольне становище на ринку обслуговування ліфтів чи перевізників.

На нашу думку цей матеріал може бути корисним, адже в розрізі політичних заяв та голосувань, може показати приховані мотиви депутатів.

 

Графіка Марини Зевако 

Опублікована: 22 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація