Експертиза #16. Вже у владі: що планують робити для Полтави новообрані депутати?

Автор: Ксенія Малік, 11 вересня, 17:05

Фото: Експертиза № 16


Лише за останні півроку сталий склад депутатів Полтавської міськради оновився вісьмома новообраними. Ми запитали у новоспечених народних обранців, чому вони прийшли до влади та чим одразу збираються займатися на політичному терені.

 

Нова депутатська «вісімка»

– своєрідний «політичний коктейль», що майже на 20% змінив депутатський корпус Полтавської міськради, освіживши її команду молодими обличчями. Список новообранців складається із представників Соціал-демократичної партії, «Самопомочі» та «Рідного міста». Шестеро із них  – депутати, які отримали свої повноваження зовсім недавно, буквально в останній день літа на позачерговій сесії, що була ініційована та проведена опозиційними фракціями політичної верхівки.

Олена Чірікова-Зоріна, Володимир Соколовський, Тетяна Юрченко, Микола Перепелиця, Едуард Волков, Дмитро Лаптєв обійняли посади замість напередодні відкликаних депутатів-членів міжфракційної групи «Єдність» Володимира Корнійчука, Оксани Деркач, Тимофія Гаєвого, Івана Діденка, Ярослава Мартинюка та депутатки фракції «Самопоміч» Світлани Бондарєвої.

Член СДП Олександр Кісільов трохи раніше посів місце замість цьогоріч відкликаного своїми ж однопартійцями Дениса Поліщука. Сергій Бутко від «Самопомічі» – також недовго у депутатських рядах: на початку року він замінив Ігоря Окіпнюка, який добровільно склав свій мандат.

Нові депутати Полтавської міськради

Серед усієї «вісімки» лише одна «заміна на рингу» відбулася за згоди депутата-попередника. Мова йде про Ігоря Окіпнюка, який вирішив «відійти» від депутатства за власною ініціативою, зосередившись на своєму бізнесі. Попри те, екс-депутат не покинув громадську діяльність та залишається діючим головою Полтавського осередку партії «Самопоміч».

Втім те, як потрапили до влади інші семеро обранців, є чи не першим в Україні вдалим прикладом «заміни старих депутатів на нових» за народною ініціативою. Та й, вочевидь, вдалою спробою значного переформатування більшості складу міськради за досить короткий термін. Адже відтепер більшість у Полтавській міській раді, сформована завдяки «новачкам», грає на руку (розв’язує руки?) опозиційним силам фракцій. Які, варто зазначити, не тільки розпочали процеси відкликання однопартійців-запроданців, а й довели їх до кінця, попри супротив команди міського голови.

І, хоча мер Олександр Мамай назвав останню сесію 31 серпня спробою перевороту влади, гідною уваги СБУ, а призначення нових депутатів – незаконним, останні ж не забарилися з виконанням депутатських обов’язків, голосуючи вже того ж дня після свого призначення на сесії.

Чи призведе нова більшість, яку забезпечили нові обранці до її нової якості, покажуть наступні п’ять років. Але вже зараз ця «вісімка» представляє інтереси громади міста, тому ми спробували визначити пріоритети у напрямках роботи та вивчили думку кожного з них щодо нагальних проблем міста,

 

яких в Полтаві – немало…

 

Ми надали депутатам список з 24-ох проблем у місті, які потребують вирішення, та попросили їх обрати серед них п’ять нагальних. А також спитали про те, чим першочергово планують займатися у депутатських кріслах.

 Список нагальних проблем Полтави

 

 

Хто вони та що їм болить?

 

 

Сергій Бутко

Сергій Бутко зазначив: депутатом вирішив стати тому, що йому набридло свавілля й захотілося змінити місто на краще. Він вважає, що основні проблеми, які є в місті, беруть початок із тотальної корупції у всіх сферах Полтави, і, коли зникне хабарництво, вдасться вирішити усе й усі інші питання. Пріоритетними напрямками своєї роботи як депутата наразі вважає транспортну та житлово-комунальну сфери. Із переліку питань, які ми йому запропонували, Бутко тричі обрав ті, яких в списку не було, але які, на його думку, не є менш важливими.

«У нас велике провалля з юридичним підґрунтям проектів рішень міськради. Вони неперевірені, неповні і недосконалі. Але ж головна проблема – наш міський голова, який має бути господарем свого міста, ставитися до нього як до великого будинку. Проте він не господар свого будинку. Те ж саме можу сказати про головного архітектора, який не виконує свої обов’язки. До списку другорядних проблем додав би “наявність закладів з гральними автоматами у всьому місті”».

Вибір Сергія Бутка

  

Дмитро Лаптєв

Дмитра Лаптєва, в першу чергу, цікавить сфера громадської безпеки, яка, на його думку, протрухла у місті. Він збирається втілювати нові проекти різних сферах, деякі з них він планує реалізувати разом із поліцією, інші будуть пов’язані із ЖКГ. Окрему увагу Дмитро приділяє вирішенню проблем із ОСББ і з дорожнім покриттям у місті.

«Я приватний підприємець, і поступово перейшов до соціальної сфери, волонтерства. Потім спілкувався з людьми через громадські формування, і там відкрив для себе багато питань, відносно яких я не можу залишитися осторонь. Тому став депутатом. Я буду ретранслятором тих проектів, які презентуватиме Самопоміч», – розповів Дмитро.

Вибір Дмитра Лаптєва

 

 

Тетяна Юрченко

Прийшла до влади тому, що спостерігає за тим, що відбувається в Полтаві, і бачить «повний дерибан бюджету». Депутатку хвилює, що комунальна сфера не задовольняє потреб міста. Саме напрям ЖКХ Тетяна Юрченко бачить основним у своїй подальшій роботі:

«Мене хвилює питання забудівлі колекторних систем, затоплення підвалів. Водоканал у нас знаходиться на балансі області, і тому в першу чергу треба вирішити це питання. Я вважаю, треба терміново займатися заміною та ремонтом занедбаних комунікацій, яким вже по 30 років. Я постійно спілкуюся з людьми у себе на окрузі і на власні очі бачу те, на що скаржаться люди, для прикладу, на старі будівлі, які розсипаються».

Вибір Тетяни Юрченко

 

 Микола Перепелиця

Микола Перепелиця не обрав першочергові та другорядні проблеми із запропонованого списку. На думку депутата, необхідно забезпечувати розгляд всіх важливих питань міста в рівному співвідношенні. Він вважає, що рада – це колективний орган, і найважливіше, що може зробити депутат – це впливати на її рішення своїм голосуванням. На запитання, чим буде займатися у пріоритеті, депутат відповів ухильно:

«Щодо проектів рішень від мене – Ви хочете, щоб я викристалізував якісь питання і зараз сказав, якими буду займатися? Так не буде. Тут залежить все від того – скільки депутатів, які зможуть мене підтримати. Може бути так, що одне рішення готується довше, а інше – повільніше…».

Вибір Миколи Перепелиці

  

 Володимир Соколовський

Депутат збирається визначитися із пріоритетами роботи, щойно «почне розбиратися» у роботі на своїй посаді. Наразі ж Володимир визначив один напрямок, у якому готовий робити зміни:

«Я завоював довіру людей, які за мене проголосували на моєму 20-у окрузі. Сусіди сказали – Вова, давай вже щось починай робити. Хотів би зайнятися школами і спортзалами. Мені здається, у багатьох школах на чолі стоять не спеціалісти. Я обросту цими мозолями і все вам пізніше скажу. Я думаю треба замінювати керівників спортивних шкіл, але яким чином і на кого – ще не знаю. Тільки буду розбиратися. Я працював тренером, десь щось чув, якесь розуміння є».

Вибір Володимира Соколовського

 

Едуард Волков

Цей депутат зауважив, що хотів би очолити напрямок щодо юридичного аналізу тих рішень, що вже ухвалила міська рада та створив міськвиконком. На його думку, всі ті проекти, які стосуються освіти, сфери ЖКГ, все одно залежить від юриспруденції – у підготовці та законності ухваленні рішень

«Своїми задачами бачу ефективну діяльність щодо незаконних рішень полтавської міської ради у ліквідації комунальних підприємств, у питаннях доведення до банкрутства КП «Декоративні культури», КП «Ремліфт», щодо нових тимчасових споруд. Моя позиція – треба зробити правовий аудит щодо законності рішень і встановлення правопорушень міськвиконкому».

Вибір Едуарда Волкова

 

Олена Чірікова-Зоріна

Протягом декількох років Олена Чірікова-Зоріна працювала депутатом Шевченківської райради. Говорить, відтепер депутатський мандат – додатковий інструмент та можливість допомогти людям. Основні питання, на які акцентуватиме увагу – житлово-комунальне господарство й проблеми, пов’язані з ОСББ, а саме із ремонтом комунікацій та передачею документів на власність будинків об’єднанням:

 «У мене дуже багато планів – ви на подальших сесіях це побачите. Ті ж ремонти дахів, доріг, під’їздів. Болюча тема – це дитячі майданчики, вони у жахливому стані. Це є неповагою до наших дітей. Один із інструментів впливу на зміну ситуації в цілому – бюджет участі, утім, ви знаєте, як він реалізовувався. Але ж я вважаю, міська влада повинна сама забезпечувати дитячими майданчиками місто без додаткових проектів на бюджеті участі».

Вибір Олени Чірікової-Зоріної

  

Олександр Кісільов

Олександр Кісільов має на меті реалізовувати завдання, які ставить перед собою його партія. Проте для себе окреслив такі питання, що хотів би вирішувати вже зараз: допомога ОСББ, вплив на якісний ремонт доріг у місті та підвищення якості пасажирських перевезень у місті:

«Я провів більше 60-ти зустрічей у дворах міста Полтава. В основному людей хвилюють проблеми ЖКГ. Зараз формуються ОСББ, а для цього потрібно, щоб були відремонтовані комунікації, дороги. Також турбують проїжджі частини, які знаходяться у ганебному стані. Ми всі бачимо, як наносять розмітку, і вона 2-3 місяці є, а потім зникає. Необхідно відстежувати їх якість. Іще одне проблематичне питання стосується проїзду – всі транспортні засоби у жахливому стані, не відповідають нормам».

Вибір Олександра Кісільова

 

Підсумовуючи плани депутатів, можна сказати, що політичну кар’єру вони починають, рухаючись у спільному напрямку. Переважно усі вони мають на меті одне – налагодити життя у місті та вирішити нагальні проблеми полтавців. Будемо сподіватися, що вони виявляться кращими за «попередників» та зможуть реалізувати свої амбітні плани. Утім, виміряти коефіцієнт корисної дії депутатів та оцінити їхню роботу зможемо наприкінці виборчого терміну.

 

Інфографіка і обкладинка Наталі Баранник

Опублікована: 11 вересня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація